Zawodowi kolarze przed ważnym sprawdzianem

Przygotowujący się do wyścigu Bałtyk - Karkonosze kolarze grupy Domin Scout Częstochowa ostatnie dni przed wyścigiem spędzą w Stargardzie Szczecińskim

W niedzielę częstochowianie wystartują w nocnym kryteriach ulicznych w Stargardzie Szczecińskim. Dzień później rozpoczyna się jeden z trudniejszych w Polsce, liczący blisko tysiąc kilometrów wyścig Bałtyk - Karkonosze. Zawodnicy Domin Scout wystartują tam w ośmioosobowym składzie.

- Wyścig rozpoczyna się w poniedziałek w Trzebiatowie, a kończy za tydzień, w niedzielę, w Jeleniej Górze - mówi dyrektor klubu Andrzej Domin. - Z tego, co wiem, pojawi się na tych zawodach cała polska czołówka zawodowców. Zwycięstwo w wyścigu Bałtyk - Karkonosze jest zawsze prestiżową sprawą.

- Specyfiką tego wyścigu jest to, że początkowe etapy są niezwykle długie - dodaje zawodnik Domin Scout Tomasz Leśniak. - Liczą sobie nawet po 200 km. Ja mam nadzieję, że będziemy walczyć o zwycięstwo. W górach będzie nam niezwykle ciężko, ale liczę, że ktoś z nas uplasuje się w klasyfikacji generalnej w ścisłej czołówce.