Piłka ręczna. Medaliści z Krótkiej

Częstochowski Zespół Szkół Zawodowych z ul. Krótkiej ma jedną z najlepszych uczniowskich drużyn piłki ręcznej w kraju

Przy ZSZ z ul. Krótkiej 22 działa Polskie Towarzystwo Społeczno-Sportowe Sprawni Razem. - Naszym celem jest propagowanie sportu, zachęcanie do czynnego spędzania wolnego czasu - mówi prezes stowarzyszenia Witold Biel. - Chyba nam się to udaje, bo do tej pory za naszą sprawą w różnego rodzaju zawodach wzięło udział ponad 700 uczniów, a zajęcia sportowe nasi nauczyciele wychowani fizycznego prowadzą społecznie.

Uczniowie ZSZ w ostatnich latach zdobyli dwukrotnie tytuł mistrzów Polski w koszykówce dziewcząt, dwa razy piłkarze byli na drugim miejscu w kraju, wywalczyli też cztery medale (złoty, dwa srebrne i brązowy) w piłce ręcznej chłopców - ostatnie tytuł wicemistrzowski zdobyli kilka dni temu w Głogowie.

W turnieju finałowym startowało osiem drużyn wyłonionych po ogólnokrajowych eliminacjach - częstochowianie reprezentowali województwo śląskie. Doszli aż do finału. W meczu o pierwsze miejsce przegrali jedną bramką z wielokrotnym mistrzem kraju - drużyną z Tarnowa.

- W odczuciu uczestników zawodów to my byliśmy jednak najlepszym zespołem turnieju - mówi Witold Biel. - Świadczy o tym to, że zgarnęliśmy wszystkie nagrody indywidualne.

Za najlepszego bramkarza turnieju uznano Jacka Stelmacha, a Paweł Brych został królem strzelców i najlepszym zawodnikiem turnieju.

- Trzeba dodać, że nasz najlepszy zawodnik i członek kadry narodowej Daniel Płaza tuż przed mistrzostwami złamał nogę - dodaje Biel.

W drużynie ZSZ oprócz wymienionych grali także: Krystian Szwichtenberg, Krystian Bąk, Kamil Bąk, Adrian Bąk i Artur Klepacz. Trenerami byli Stanisław Grela i Witold Biel.

Krystian Bąk, Daniel Płaza i Kamil Bąk zostali powołani do kadry narodowej.