Dobre występy podkarpackich judoków

JUDO. 14 medali wywalczyli reprezentanci Podkarpacia w międzywojewódzkich mistrzostwach młodziczek i młodzików rozegranych w Tuchowie.

W zawodach wystartowało 200 zawodników i zawodniczek (13-14 lat) z kilkudziesięciu klubów Małopolski i Podkarpacia.

Wyniki:

* 1. miejsce:

Agnieszka Jamróg (MOSiR Jasło) - kategoria 44 kg, Anna Furman (Iskra Wysoka Głogowska) - 48 kg, Sylwia Tomczak (Dwójka Stalowa Wola) - 70 kg, Przemysław Jakubowicz (Piętnastka Krosno) - 42 kg, Michał Wojciechowski (Piętnastka) - 46 kg, Dominik Leś (Walter Rzeszów) - 55 kg.

* 2. miejsce:

Agnieszka Sobczyk (MOSiR) - 40 kg, Marta Barłowska (Walter) - 48 kg, Dorota Chochoń (Walter) - 52 kg, Maciej Zarzycki (Piętnastka) - 55 kg, Łukasz Wiewiór (Walter) - 66 kg.

* 3. miejsce:

Katarzyna Bukała (Walter) - 52 kg, Wojciech Surmacz (Walter) - 66 kg, Krzysztof Winiarski (Walter) - 73 kg.

Z kolei w Łodzi rozegrano VI Międzynarodowy Turniej z okazji Dnia Dziecka. Na starcie stanęło 450 zawodniczek i zawodników (11, 12 lat) z 40 klubów z Polski, Ukrainy, Słowacji, Węgier, Niemiec, Łotwy, Estonii i Rosji. Zawodnicy PTS Walter Rzeszów wywalczyli pięć medali.

Wyniki:

* 1. miejsce: Paweł Bienia - 44 kg, 2. miejsce: Jakub Ząbczyk - 29 kg, Michał Majcher - 32 kg, Gracjan Bąk - 35 kg.

* 3. miejsce: Adrian Piękniewski - 38 kg.