Tenisitek Sokoła loty wysokie...

Turniej chłopców wygrał olsztyniak Piotr Łaguna, zaś wśród dziewcząt ostródzianka Monika Sętowska

Na kortach przy ul. Radiowej w Olsztynie odbyła się IV Warmińsko - Mazurska Olimpiada Młodzieży w tenisie. Turniej był jednocześnie mistrzostwami województwa warmińsko-mazurskiego młodzików. Wśród chłopców zdecydowany faworytem turnieju był Piotr Łaguna z Budowlanych Olsztyn. Piotr jest zresztą jednym z najlepszych młodzików w kraju, gdyż na liście klasyfikacyjnej Polskiego Związku Tenisa, zajmuje aktualnie siódme miejsce. W finale Piotrek spotkał się z Tomaszem Krajnikiem z Towarzystwa Tenisa Ziemnego z Iławy. Zgodnie z przewidywaniami wygrał olsztyniak 6/2 i 6/3. Trzecie miejsce zajęli Marcin Karczewski z TTZ Iława i Michał Bielak Kętrzyńskiego Klubu Tenisowego. W grze podwójnej Piotrek Łaguna wystąpił w parze z Michałem Głowaczem z Dobrego Miasta, który reprezentuje Budowlanych Olsztyn. Piotr z Michałem wygrali z parą iławską Marcinem Karczewski i Tomkiem Krajnikiem 7/6 6/4.

W turnieju dziewcząt zgodnie z przewidywaniami Karolina Dziubanii z Budowlanych Olsztyn jak zawsze w tej kategorii wiekowej, walczyła z koalicją ostródzianek. Tym razem lepsze okazały się przyjezdne. Pierwsze miejsce i złoty medal WMOM przypadł bowiem Monice Sętowskiej z Sokoła, która po bardzo emocjonującym meczu, pokonała Karolinę Dziubanii 6/1 2/6 7/6. Trzecie miejsce zajęły Ewelina Błaszkiewicz i Sylwia Kowalska. Obie zawodniczki reprezentują Sokoła Ostróda. W grze podwójnej wygrały Monika Sętowska i Sylwia Kowalska. Para z ostródzkiego pokonała tenisistki Budowlanych Olsztyn Dziubanii i Joanna Tałaj 6/2 6/3.

W IV Warmińsko - Mazurskiej Olimpiadzie Młodzieży w tenisie rywalizowało trzydzieści osób. W punktacji klubowej wygrali reprezentanci Budowlanych Olsztyn gromadząc 250 punktów. Drugie miejsce zajął Sokół Ostróda (150), a trzecie Polonia Elbląg (110). Na kolejnych lokatach uplasował się TTZ Iława (90) i KKT Kętrzyn (54). W klasyfikacji powiatów wygrał Olsztyn przed Ostródą. Trzecie miejsce zajęła Iława, czwarte Elbląg, a piąte Kętrzyn.

Gdzie grają

Zgodnie z kalendarzem Warmińsko-Mazurskiego Związku Tenisa, najbliższe imprezy w województwie odbędą się podczas najbliższego weekendu. I tak w sobotę i niedzielę w Iławie od godz. 9.00 na kortach Towarzystwa Tenisa Ziemnego odbędą się mistrzostwa województwa warmińsko-mazurskiego skrzatów (zawodniczki i zawodnicy do lat 12). Na kortach Budowlanych przy ul. Radiowej w Olsztynie z kolei zaplanowano turnieje Grand Prix w kategorii wiekowej do lat 16tu (od godz. 9.00) oraz powyżej 35 (od godz. 16tej)