Plusy i minusy sportowego weekendu

Osiągnięcia sportowców z Lubelszczyzny

Plusy

Minimum olimpijskie Grzegorza Sposoba

Skoczek wzwyż Startu Lublin uzyskał w Białej Podlaskiej świetny rezultat 2,32. Tym samym wypełnił minimum na igrzyska olimpijskie w Atenach. Jest to rekord życiowy tego zawodnika i jednocześnie najlepszy wynik w tym sezonie na świecie.

Zwycięstwo występujących w serii A rugbistów Budowlanych

Lublinianie pokonali na własnym boisku Budowlanych Łódź 13:10. To zwycięstwo zapewniło Budowlanym miejsce w pierwszej czwórce. Teraz w półfinale play-off zespół trenera Andrzeja Kozaka spotka się z Arką Gdynia.

Wygrana I-ligowych żużlowców TŻ Sipma

W pierwszym spotkaniu rundy rewanżowej drużyna lubelska zwyciężyła lidera - Lotos Gdańsk 49:41. Była to pierwsza porażka zespołu z Wybrzeża w tym sezonie. Najlepszym zawodnikiem spotkania był Peter Karlsson z Sipmy, który zdobył 14 punktów.

Wygrana III-ligowych piłkarzy Motoru

W derbach Lubelszczyzny lubelski Motor pokonał na wyjeździe Hetmana Zamość 4:2. Była to druga z rzędu wygrana lublinian, odniesiona pod wodzą trenerów Romana Dębińskiego i Artura Sejuda. Obaj prowadzą zespół od... dwóch kolejek.

Grad medali taekwondeków

Podczas rozgrywanych w Lublinie Mistrzostw Polski TKD Seniorów zawodnicy z czterech klubów naszego regionu wywalczyli ponad 40 medali z różnego kruszcu. Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został Mariusz Wałach z Lewartu Lubartów.

Minusy

Przegrana III-ligowych piłkarzy Tomasovii Tomaszów Lubelski

Walcząca o utrzymanie się Tomasovia uległa na własnym boisku wyjeździe grającej o awans do II-ligi Stali Rzeszów 0:1. Gospodarze nie byli gorsi, ale razili nieporadnością pod bramką rywali. Aktualnie drużyna z Tomaszowa zajmuje 14 pozycję.