Kolarstwo w Kozłowie

Sześć rowerów czekało na najlepszych kolarzy w rozgrywanym już po raz trzeci ogólnopolskim wyścigu szosowym wokół Kozłowa

Wyścig ze startu wspólnego organizuje wraz żona Ewą Andrzej Krzyżewski, niegdyś kolarz Zjednoczonych Olsztyn, wspierany miejscowymi władzami i sponsorami. Impreza miała charakter pikniku, bo nie tylko kolarzom ale i licznie zgromadzonym widzom, czas umilała orkiestra starażacka, ubrana na galowo. O sześć rowerów klasy turystycznej i na trasie wyznaczonej wokół Kozłowa, ścigało się 160 zawodniczek i zawodników. W kategorii seniorów najszybszy był Adam Sznitko ze Styropolu Biskupiec, który przyjechał przed Marcinem Białobłockim z Sokółki i Mateuszem Pacholcem z Cyklisty Żyrardów. Piąty był Łukasz Krzyżewski, reprezentujący ART Print Olsztyn, a na 12. miejscu sklasyfikowano Pawła Czarneckiego z Ziemi Lubawskiej. Wśród seniorek triumfowała Małgorzata Jasińska z Krokusa Barczewo, przed Agnieszką Kiendysz (Cyklista) i Violettą Ostrowską ART Print Olsztyn.

Wyścig juniorów wygrał Paweł Mikulin z Pacyfika Toruń. Najlepsi kolarze z klubów wojepowdztwa warminsko-mazurskiego - Damian Borkowski i Paweł Baranek z Jedynki Morąg oraz Bartłomiej Łuniewski ze Styropolu, zajęli odpowiednio lokaty 6, 7 oraz 8. W kategorii juniorów młodszych Michał Smoliński ze Styropolu był drugi, Patryk Krzyżewski z ART Printu szósty, zaś Maciej Kowalski z Krokusa Barczewo ósmy. Wygrał Kamil Pawelec z Cyklisty Żyrardów. W wyścigu najmłodszych (kategoria żak) najszybszym okazał się Marcin Saczuk przed Tomaszem Gieglisem - obaj ART Print Olsztyn. Trzeci był Paweł Ossowski z Ziemi Lubawskiej. W juniorkach wygrała Aleksandra Wasiuk z LUKK Ełk, zaś w juniorkach młodszych Ewelina Pietrasik z Jedynki Morąg zajęła drugie miejsce.

W kategorii młodzików wyścig w Kozłowie był jednocześnie finałem IV Warmińsko-Mazurskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym. Wśród chłopców zwyciężył Michał Samełko z LUKK Ełk, przed Damianem Budzińskim i Jackiem Trojgą - obaj ART Print Olsztyn. Na kolejnych miejscach finiszowali: Łukasz Bujel z Olimpijczyka Morąg, Joachim Kowalski z Krokusa Barczewo i Damian Skwita z Olimpijczyka Morąg. W wyścigu dziewcząt pierwsza była Lidia Kruk ze Styropolu Biskupiec. Drugie miejsce zajęła Paula Fronczak z ART Printu, a trzecie Karolina Jakubiak ze Styropolu.

W punktacji klubowej IV Warmińsko Mazurskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie górskim (wyścig odbył się w sobotę w Kortowie) i szosowym wygrał Ludowy Uczniowski Klub Kolarski Ełk, którego zawodniczki i zawodnicy zgromadzili 137 punktów. Na kolejnych miejscach sklasyfikowano: 2. ART Print Olsztyn (136), 3. Styropol Biskupiec (109), 4. Jedynkę Ruciane - Nida (37), 5. Olimpijczyka Morąg (28), 6. Przyjaźń Bartoszyce (24)