Wieści z Moderatora

Krzysztof Hajbowicz, ostatnio atakujący AZS-u Politechniki Warszawa, to kolejny zawodnik, który wzmocni zespół beniaminka Serii B Moderatora Hajnówka

Przypomnijmy, że wcześniej hajnowianie doszli już do porozumienia z dwoma 23-latkami: Jackiem Malczewskim, ostatnio rozgrywającym Jadaru Radom i Sławomirem Gołębskim, wcześniej środkowym AZS-u Politechniki. Hajbowicz to kolejny gracz Moderatora urodzony w 1981 r. W występującej na parkietach Serii A Politechnice dosyć często był nawet zawodnikiem szóstkowym. Może nie imponuje wzrostem - 193 cm - ale dysponuje bardzo dobrym wyskokiem - jego zasięg w ataku to 350 cm.

- Po zakończeniu sezonu wydawało się nam, że na pozycji atakującego będziemy mieli kłopot bogactwa - mówi trener Moderatora Jacek Wesołowski. - Wzmocnić miał nas przecież Tomasz Dynkowski [wyróżniający się zawodnik Gwardii Szczytno, która przegrała z Moderatorem rywalizację o Serię B - red.]. Postawił jednak na karierę zawodową, wyjeżdża do Austrii. Nie ma co się dziwić, bo siatkówka jest u nas traktowana jak hobby co najwyżej. Rafał Cimochowski z kolei szuka sobie klubu w Polskiej Lidze Siatkówki. Nie wiemy, jak potoczą się jego losy, ale nie mogliśmy czekać. Zaczęliśmy więc szukać młodego atakującego.

Hajbowicza hajnowianie obserwowali już od dłuższego czasu, ostatnio także w kilku meczach Politechniki. Ponadto to dobry znajomy lidera Moderatora Marka Antoniuka. Obaj (Antoniuk w przeszłości) lubują się w siatkówce plażowej. - Mocne strony Hajbowicza to atak i blok - zapewnia Wesołowski.

Hajbowicz, podobnie jak wcześniej Malczewski i Gołębski, staje się studentem Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystyki w Supraślu.

Wczoraj wieczorem miały dobiec końca rozmowy z innym kandydatem do gry w Moderatorze.

Z kadry, która wywalczyła awans do Serii B, w przyszłym sezonie w Moderatorze na pewno zabraknie za to Mariusza Prokopowicza, wypożyczonego dotychczas z MDK-u Warszawa.

Początek rozgrywek zaplanowano na październik.