Kontuzje leszczyńskich żużlowców

Norbert Kościuch, młodzieżowiec Unii Leszno, złamał nogę podczas zawodów Zachodniej Ligi Młodzieżowej w Zielonej Górze

Norbert Kościuch, młodzieżowiec Unii Leszno, złamał nogę podczas wtorkowych zawodów Zachodniej Ligi Młodzieżowej w Zielonej Górze.

Leszczynianin doznał kontuzji już w swoim pierwszym starcie. Najlepiej wyszedł spod taśmy, a za jego plecami trwała walka o drugie miejsce. Ostro pojechał Andrzej Głuchy ze Stali Gorzów Wlkp., który wpadł prosto w Damiana Grabskiego (ZKŻ Zielona Góra). Motocykl Grabskiego potrącił jeszcze tylne koło uciekającego Kościucha co spowodowało, że żużlowiec Unii stracił kontrolę nad maszyną i z impetem uderzył w bandę.

Zawodnik został przetransportowany do Leszna i w szpitali oczekuje na operację wstawienia specjalnych blach na złamane kości. Nie wiadomo, kiedy Kościuch będzie w stanie powrócić na tor - lekarze oceniają jednak, że nastąpi to nie wcześniej niż za osiem tygodni.

Mimo kontuzji świetnie spisującego się w tym sezonie Kościucha młodzi leszczynianie wygrali czwarty turniej ZLM. Do zdrowia powrócił już Łukasz Jankowski, który poobijał się dwa tygodnie temu w meczu sparingowym.

W niedzielę Unia będzie walczyć o ekstraligowe punkty w... Zielonej Górze. W meczu tym wystąpi Rafał Dobrucki, który mocno poturbował się w poniedziałkowym spotkaniu British Elite League pomiędzy Oxfordem a Peterborough. Polak uczestniczył w kraksie razem z Czechem Lukasem Drymlem. Na szczęście, skończyło się na mocnym bólu pleców. Dobrucki zrezygnował ze startu w dwóch kolejnych meczach ligowych na Wyspach, jakie jego drużyna ma w planach w tym tygodniu. Dziś zawodnik skorzysta z zabiegu krioterapii w ośrodku Victoria w Radzyniu.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.