Czy wiecie, że w FC Porto...

- Bramkarz Vitor Baia ma szanse stać się dziesiątym zawodnikiem w historii, który zdobył wszystkie europejskie puchary. Wygrał już Puchar Zdobywców Pucharów z Barceloną (1997) i Puchar UEFA z Porto (2003).

- 19-letni napastnik Carlos Alberto będzie dziewiąty na liście najmłodszych zawodników, jacy grali w finale Pucharu Europy.

- Trzech piłkarzy Porto wystąpiło we wszystkich 12 meczach tej edycji LM od pierwszej do ostatniej minuty (w sumie 1080 minut): Ricardo Carvalho, Vitor Baia i Paulo Ferreira.

- Porto występuje w finale europejskich pucharów po raz czwarty. W 1987 r w finale w Pucharu Europy pokonało Bayern Monachium 2:1. W 2003 wygrało z Celtikiem 3:2 w finale Pucharu UEFA. W 1984 przegrali 1:2 w finale PZP z Juventusem Turyn.

- W tym sezonie Porto nie przegrało z żadnym francuskim zespołem, a we wcześniejszych rundach grało z Olympique Marsylia i Olympique Lyon.

- Jest niepokonane w europejskich pucharach od dziesięciu spotkań, czym wyrównało rekord Portugalczyków należący do Benfiki z sezonu 1982-83.

- Może się stać drugim zespołem w historii, który wywalczył Puchar Europy po zdobyciu Pucharu UEFA w poprzednim sezonie - wcześniej udało się to Liverpoolowi w latach 1976-77.

- Pomocnik Costinha występował w AS Monaco (był nawet kapitanem) w latach 1997-2001.

- Ani jeden piłkarz FC Porto nie został ukarany w tej edycji Champions League czerwoną kartką.