Plusy i minusy sportowego weekendu

Osiągnięcia sportowców z Lubelszczyzny

Plusy

Wygrane III-ligowych piłkarzy Tomasovii

Ambitnie walczący o uratowanie się przed spadkiem tomaszowianie pokonali na własnym boisku Sandecję Nowy Sącz 2:0. Po tym zwycięstwie drużyna z Tomaszowa Lubelskiego awansowała na 12 miejsce w tabeli.

Dobra postawa lubelskich motocrossowców w mistrzostwach strefy centralnej

W zawodach, które odbyły się na Górkach Czechowskich we wszystkich konkurencjach triumfowali jeźdźcy z Lublina. W klasie 80 ccm triumfował Andrzej Czyżowski (MTL Lublin), 125 ccm Kacper Kępa (Automobilklub Lubelski), a 250 ccm Kamil Walczak (KM Cross Lublin).

Minusy

Porażka I-ligowych piłkarzy Górnika Łęczna

Łęcznianie przegrali kolejne spotkanie. Tym razem zespół trenera Jacka Zielińskiego uległ na wyjeździe outsiderowi - Górnikowi Polkowice 0:2. Była to piąta z rzędu porażka Górnika Łęczna.

Przegrana szczypiornistek Bystrzycy

Najbardziej utytułowany zespół ostatniej dekady na pożegnanie rozgrywek poniósł porażkę z nowym mistrzem Polski - Natą AZS AWFiS Gdańsk (23:44). Była to najwyższa przegrana w historii klubu. Lublinianki zakończyły sezon na drugiej pozycji.

Przegrane III-ligowych piłkarzy Motoru Lublin i Hetmana Zamość

Drużyna lubelska nie miała żadnych szans w meczu z Kolporterem Kielce. Lider rozgromił Motor w Lublinie 4:0. Przegrali u siebie także piłkarze Hetmana Zamość. Zespół trenera Dariusza Kmiecika uległ walczącej o awans Stali Rzeszów 2:3.

Porażka I-ligowych żużlowców TŻ Sipma

Lublinianie nie sprostali na Wybrzeżu przewodzącemu stawce Lotosowi. Drużyna trenera Janusza Stachyry przegrała 27:63. Żużlowcy Sipmy nie wygrali drużynowo ani jednego biegu. Natomiast sześć wyścigów zakończyło się remisem.