Sport w skrócie

Żużel

Szwedzkie zdobycze mizerne. W drugiej rundzie szwedzkiej ekstraklasy drużyna, w której jeżdżą żużlowcy Lotosu Gdańsk Tomasza Chrzanowski i Krzysztof Jabłoński, Vastervik pokonała na wyjeździe 49:47 zespół VMS Elit. Gdańszczanie jednak nie zachwycili: Chrzanowski zdobył 4 punkty, a Jabłoński 3 (obaj średnio punkt na bieg). O zwycięstwie Vastervik przesądziła świetna jazda Tomasza Golloba, który zdobył komplet 15 punktów. Znacznie lepiej spisał się inny żużlowiec Lotosu Duńczyk Kenneth Bjerre, który zdobył 11 punktów dla Piraterny (najwięcej w zespole). Jego drużyna przegrała jednak różnicą 22 punktów z Masarną. Najsłabiej spisał się Robert Kościecha, który dla Rospiggarny, która przegrała u siebie z Luxo Stars w trzech biegach, zdobył tylko jeden punkt.

Hokej

Paradox i Media najlepszymi amatorami. W miniony weekend w hali Olivia rozegrany został turniej drużyn amatorskich, tzw. dzikich drużyn. 9 zespołów podzielonych zostało na dwie grupy według stopnia zaawansowania. W grupie silniejszej triumfowała drużyna Paradox. Paradox, drużyna złożona z hokeistów wywodzących się z drużyny kibiców Mad Dogs, w meczu o pierwsze miejsce pokonała Goldwella 3:1. "Fryzjerzy" z Goldwella to najstarsza i najbardziej doświadczona drużyna amatorska, która zagrała w tym turnieju. Z drużyny Mad Dogs powstały natomiast w sumie dwie drużyny: druga część zawodników stworzyła team Parostatek, który zajął 3. miejsce.

W turnieju drużyn mniej zaawansowanych zdecydowanie wygrała drużyna dziennikarzy. Jako jedyna w tej grupie posiadała własnego bramkarza, do pozostałych zespołów bramkarze byli dolosowywani. Drugie miejsce zajął Matrix, jedna z trzech drużyn, w której grali amatorzy hokeja na co dzień trenujący pod okiem Krzysztofa Stasiewicza, organizatora i pomysłodawcy tego turnieju. Dopiero 4. miejsce zajęła drużyna Vipers, w której obok przedstawicielek drużyn dziewczyn zagrali m.in. sędziowie i pracownicy Straży Granicznej.

Składy zwycięskich drużyn:

Paradox: Wojciech Chyliński, Jacek Kuciel, Marcin Kuciel, Piotr Kaczmarek, Sebastian Kanka, Piotr Michniewicz, Wojciech Stachowiak, Andrzej Deręgowski, Leszek SkalimowskiMedia: Przemysław Petryński, Sławomir Jędrzejewski, Waldemar Skolimowski, Stanisław Poniewierka, Michał Kulawiński, Wojciech Suleciński, Robert Wereda, Tomasz Bielski, Jacek Kamiński, Witold Kentzer, Sebastian Pawlak, Dariusz Kwiatkowski, Henryk Wielechowski

Tenis

Szkolnie w Wielkim Kacku. W miniony weekend na kortach tenisowych Wielki Kack w Gdyni rozegrany został drugi z cyklu trzech "Turniejów europejskich". W turnieju, którego patronem jest prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, udział wzięło blisko 50 uczniów, amatorów tenisa. Po dwóch turniejach w klasyfikacji kategorii do lat 10 pierwsze miejsce zajmuje Julia Kalicka, przed Anią Węgierską i Pawłem Karpińskim. W kategorii do lat 12 na pierwszej pozycji plasuje się Paulina Wysocka, tuż za nią znajduje się Kordian Lis, a na trzecim miejscu jest Karol Mashur. W kategorii open pierwsze miejsce zajmuje Maciej Konieczny, drugi jest Dawid Swinarski, a trzeci Paweł Wysocki. Trzeci turniej odbędzie się 29 maja i wówczas wyłoniony zostanie zwycięzca. Chętni pragnący podjąć sportową rywalizację o Puchar Prezydenta Gdyni mogą uzyskać informacje na kortach przy ulicy Ornej w Gdyni lub pod numerem telefonu 505 479 694.