Poznańska siatkarka w konkursie Miss Polonia

Ponad 100 dziewcząt zgłosiło się do wielkopolskich eliminacji konkursu Miss Polonia 2004. Do finałowej dwunastki zakwalifikowała się rozgrywająca siatkarskiego zespołu AZS AWF Poznań Kinga Baran. Najpiękniejszą Wielkoplankę poznamy 30 maja wieczorem, podczas gali w Hotelu Trawiński. Zwyciężczyni, pierwsza i druga wicemiss oraz dziewczęta z tzw. dzikimi kartami awansują do półfinału ogólnopolskiego, który odbędzie się w czerwcu. A finał ogólnopolski zaplanowany jest na lato - będzie go można obejrzeć w TVN.

Kinga Baran ma 22 lata, a jej wymiary to 88-69-92. Jest rodowitą łodzianką. Do AZS AWF Poznań przyszła przed rokiem z ŁKS Łódź, w którym rozpoczynała karierę.

Każdą wolną chwilę spędza ze swoim chłopakiem Michałem, którego poznała, gdy grała w drużynie Mazovii Rawa Mazowiecka. - Na hobby nie mam czasu, treningi są bardzo absorbujące - mówi. Ostatnio zainteresowała się psychologią, i teraz przygotowuje się do egzaminu na studia na tym właśnie kierunku.

- Kinga od trzech miesięcy jest naszą modelką, a że wszystkim bardzo się spodobała, to zaproponowaliśmy jej udział w wyborach Miss Polonia - mówi Katarzyna Rusin z agencji modelek Gaga. - Traktuję to jako zabawę, może być śmiesznie. Na razie nie myślę o tym, co będzie jeśli przejdę do kolejnego etapu. Zapraszam do głosowania na mnie - dodaje ze śmiechem Kinga. Miss publiczności wybierana jest bowiem za pomocą SMS-ów. Aby oddać głos na poznańska siatkarkę należy wysłać SMS o treści miss 06 na numer 7101 (pozostałe kandydatki można obejrzeć na stronie www.gaga.pl).