Sukces młodej pływaczki

Anna Kowalczyk z UKS Trójka Częstochowa dobrze zaprezentowała się w Grand Prix Polski w Oświęcimiu

W zawodach na pływalni 50-metrowej w Oświęcimiu brało udział ponad 400 pływaków z 60 klubów, m.in. mistrz Europy juniorów Paweł Korzeniowski, który poprawił 15-letni rekord Polski należący do Artura Wojdata.

Najlepsza zawodniczka UKS Trójka Anna Kowalczyk kolejną imprezę zaliczy do udanych. Nie odniosła zwycięstwa, ale dwukrotnie stanęła na podium. W wyścigu na 50 m stylem klasycznym zajęła drugą lokatę, ulegając jedynie Beacie Kamińskiej z AZS-AWFiS Gdańsk, na 200 m st. klasycznym była trzecia za Martą Kacprzak i Kamińską. Na dystansie 200 m stylem zmiennym do trzeciego miejsca zabrakło jej zaledwie 0,29 sek.

Uczennica Gimnazjum nr 3 przyznała, że jest zadowolona z miejsca na 50 m klasykiem, a czas jaki uzyskała (rekord życiowy) na 200 klasycznym, jest dla niej miłą niespodzianką. Kowalczyk twierdzi, że do tej pory nie lubiła tej konkurencji, a wystawił ją do niej trener, twierdząc, że ma ogromne możliwości. - Występy innych naszych zawodników nie były już tak udane, wprawdzie poprawiali "życiówki" lub się do nich zbliżali, ale konkurencja była zbyt duża, aby wejść do czołowej "16" - ocenia trener Jacek Gawda. - W przyszłym tygodniu wybieramy się na zgrupowanie do Ostrowca Świętokrzyskiego na długi basen. Dzisiejsze zawody pokazały, że czeka nas wszystkich sporo pracy, ale akurat tego się nie boimy, więc jestem dobrej myśli.