Siedem medali Maniac Gym na mistrzostwach Polski w kulturystyce i fitness

Siedem medali, w tym trzy złote, zdobyli reprezentanci Maniac Gym na rozgrywanych w Białymstoku mistrzostwach Polski w kulturystyce i fitness. Białostocki klub z dużą przewagą wygrał też klasyfikację drużynową

Już po raz dziesiąty białostocki Maniac Gym zorganizował mistrzostwa Polski. Tegoroczne - rozgrywane, jak co roku, w hotelu Gołębiewski - rozszerzono o rywalizację kulturystów. Na starcie stanęła krajowa czołówka.

- Musieli się pojawić, bo zawody są eliminacją do mistrzostw Europy - tłumaczy Joanna Zapolska z Maniac Gym, jedna z najlepszych zawodniczek w fitness na świecie. - Nie wystawiliśmy licznej reprezentacji, bo to kosztowne. Ale zgłosiliśmy zawodników z szansami medalowymi, a tak się złożyło, że większość z nich jest spoza Białegostoku.

Niespodzianek w mistrzostwach nie było - medale zgarniali faworyci.

- Cieszy liczba krążków naszych zawodników - dodaje Zapolska, która z powodu kontuzji nie startowała w mistrzostwach. - Szczególnie mi jest bliskie złoto Tomka Pietrasa w fitness gimnastycznym, które sama też uprawiam. W tej chwili to najlepszy zawodnik w Polsce, na pewno pojedzie na mistrzostwa Europy do Portugalii.

Złoto w tej samej konkurencji przypadło też Annie Kwaśniewskiej. Ale zawodniczka Maniac Gym nie miała konkurentek, bo nikt poza nią nie zgłosił się do tej konkurencji.

- Przed rokiem siedem zawodniczek walczyło w fitness gimnastycznym, większość z nich odeszła do fitness sylwetkowego, które jest łatwiejsze - mówi Zapolska, wicemistrzyni świata w fitness gimnastycznym. - Dużo trudniej jest oprócz dbania o sylwetkę wykonywać elementy akrobatyczne, które, tak jak w moim przypadku, mogą się zakończyć ciężką kontuzją.

Ostatnią złotą medalistą z Maniac Gym właśnie w fitness sylwetkowym (do 164 cm wzrostu) została Katarzyna Kozakiewicz, brąz w tej samej konkurencji zdobyła też Dorota Szczęsna. Ostatni medal zdobyła dla Maniac Gym w fitness sylwetkowym (powyżej 164 cm) zdobyła Anna Sławska, która była druga. Pozostałe dwa krążki dla białostockiego klubu zdobyli kulturyści. Jarosław Ornowski w kategorii do 70 kg uplasował się na drugim miejscu, z kolei Henryk Hryszkiewicz w wadze do 65 kg odebrał brązowy medal. Również w klasyfikacji drużynowej Maniac Gym z dorobkiem 79 punktów okazał się bezkonkurencyjny.