Pierwsze miejsce m³odych pi³karzy Kolportera Korona Kielce na turnieju w Blachowni

Jedna z najmłodszych grup treningowych Kolportera Korona Kielce - chłopcy urodzeni w 1993 roku i młodsi - wygrała rozegrany w Blachowni koło Czêstochowy Turniej Piłkarski o puchar burmistrza tego miasta.

Młodzi kielczanie trenowani przez Tomasza Wilmana przegrali tylko pierwszy mecz zawodów z Juniorem Wieluń 3:4 (bramki Smolarczyk, Kotarzewski, Grund), a potem pokonali Raków II Częstochowa 2:1 (Grund 2), Miedź Legnica 1:0 (Grund), UKS Blachownia 2:1 (Szybalski, Smolarczyk). Pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej dawało prawo gry w trzydrużynowym finale.

Kolporter Korona po bramce Mateusza Grunda pokonał w nim Raków I i zremisował 0:0 z Marcinkami Kępno. Ponieważ w trzecim meczu finałowym padł remis pierwsze miejsce zajęli kielczanie, a najlepszym zawodnikiem turnieju był właśnie Grund. W zawodach grało 15 drużyn.

Kolporter Korona: Adrian Duda, Jakub Tokarzewski, Krzysztof Kotwica, Przemysław Szybalski, Łukasz Kubicki, Bartosz Białogoński, Michał Smolarczyk, Mateusz Grund, Patryk Bednarski, Tomasz Szczepanik, Adrian Bednarski, Mateusz Woś