Flota Świnoujście - Gwardia Koszalin 1:0

W ostatnim meczu 23. kolejki III ligi w derbach województwa Flota wygrała z koszalińską Gwardią.

Zasłużyli na trzytygodniową przerwę piłkarze Floty, wygrywając piąty raz z rzędu

W derbach województwa zespół z Uznamu zrewanżował się gwardzistom za porażkę z jesieni w Koszalinie 0:1. Mecz w Świnoujściu zakończył się dokładnie takim samym rezultatem.

Przez pierwsze pięć minut aktywniejsi byli goście, ale już pierwszy atak Floty na bramkę Łukasza Krymowskiego zakończył się uzyskaniem prowadzenia. W środku boiska Marek Łapiński barkiem podał do swego starszego brata Marcina, ten dojrzał wbiegającego w pole karne Łukasza Cebulskiego. Pomocnik Floty, mimo że był mocno naciskany przez Adama Pastwę, zdołał płaskim strzałem umieścić piłkę w lewym rogu gwardyjskiej bramki.

Trzy minuty później mogło być 2:0, ale technicznego loba Krzysztofa Mikuły wybił na róg z linii bramkowej Tomasz Wydmuszek. Ten sam obrońca jako pierwszy zagroził bramce gospodarzy, ale jego strzał z daleka pewnie złapał Sergiusz Prusak.

Potem gra się wyrównała, a jedyne strzały, do jakich dopuszczali defensorzy obu drużyn, oddawane były z daleka i nie mogły poważnie zagrozić bramkarzom. Najbliżsi powodzenia byli: Tomasz Sęk i Arkadiusz Gosik z Gwardii oraz Mikuła i Cebulski z Floty.

W drugiej części meczu największym wydarzeniem była... ulewa, która rozpoczęła się w 70. minucie meczu. Wcześniej Mikuła i Marcin Łapiński byli bliscy pokonania Krymowskiego. Bramkarz po strzale "Mikiego" wybił piłkę przed siebie, a zanim Łapiński do niej dopadł, Wydmuszek zdążył wybić ją na aut. W odpowiedzi prawą stroną śmiało rozprowadził akcję aktywny w tym meczu Marcin Ignaszewski. Zacentrował w pole karne, a piłkę spod nóg Gosika wyciągnął Prusak. W 58. minucie po centrze Mikuły Ignaszewski ubiegł napastników Floty i sytuację musiał ratować bramkarz Gwardii.

Na dziesięć minut przed końcem Damian Baran ładnie strzelał z ostrego kąta, ale Krymowski złapał piłkę zmierzającą w okienko. Potem groźne strzały na bramkę Prusaka oddali Gosik i Wydmuszek.

Flota po przeciętnym meczu wywalczyła piąte zwycięstwo i awansowała na piątą pozycję w tabeli. Przed wyspiarzami pauza do meczu z Kujawiakiem Włocławek. Gwardia już szósty mecz jest bez bramki.

Bramka: Cebulski (6.).

Flota: Prusak - Miązek, Okrzeja, Bochen, Baran - Cebulski (78. Kuciński), Piasecki (82. Matwijów), Mężydło, Marek Łapiński - Mikuła Ż (90. Broniecki), Marcin Łapiński.

Gwardia: Krymowski - Dawidowski Ż, Pastwa, Kubiak, Wydmuszek - Ignaszewski Ż, Sęk, Wawerczak (83. Chrupałła), Misiura (82. Żebrowski) - Gosik, Rosiak.