Otwarcie sezonu lekkoatletycznego

Trzy rekordy klubu i 20 medali to dorobek zawodników płockiego MUKS-u na pierwszym mityngu tego sezonu

Na otwarcie sezonu tradycyjnie już lekkoatleci wybrali sobie Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny w Płońsku, organizowany dla uczczenia Konstytucji 3 maja. - Bardzo miła atmosfera i oprawa zawodów, mimo żużlowej bieżni przyciąga wielu zawodników, często ze ścisłej czołówki krajowej - mówi Piotr Mieszkowski z MUKS-u. - Tak było też w tym roku. Startowali m.in. medaliści Halowych Mistrzostw Polski: Tomasz Olejarczyk, Sylwia Wiśniewska, czy nasza Justyna Dorobek. Tu można się sprawdzić u progu sezonu.

Płocczanie wypadli znakomicie. Rekordy klubu ustanowili Ewelina Feliciak w rzucie oszczepem (41,94 m), Piotr Szuliński w skoku wzwyż (177 cm) i Łukasz Rakowski w biegu na 300 m (37,89 s). Najlepszymi zawodnikami MUKS-u wybrano Dawida Kosińskiego, zwycięzcę biegu na 300 m młodzików (39,39 s) oraz Paulinę Paradowską, która nie miała sobie równych na 400 m (59,77 s).

- Wśród młodziczek bardzo dobrze zaprezentowała się nasza wschodząca gwiazdeczka Izabela Flak, która wygrała bieg na 300 m z wynikiem 45,93 s oraz była druga na 100 m w czasie 14,04 s - cieszył się Mieszkowski.

Jedną z najbardziej emocjonujących konkurencji był bieg na 1000 m młodzików. I znów w roli głównej wystąpili płocczanie. Po pasjonującym finiszu zwyciężył Mateusz Więckowski (2.53,14 min) przed Tomaszem Lichnowskim (2.53,55 min). A na czwartej pozycji uplasował się faworyt Piotr Puszcz (2.54,19 min), dla którego dystans jednego kilometra okazał się po prostu... za krótki.

O pozostałych medalistach na stronie: lekkoatletyka.plocman.pl