Amatorska liga piłki nożnej

W miniony piątek dokończono pierwszą kolejkę ligi amatorskiej. Liderem została drużyna Prywatnej Wyższej Szkoły Ochrony Środowiska, która pokonała Łucznika 6:1

To już niepisana tradycja, że studenci PWSOŚ rozpoczynają ligę z wysokiego pułapu. To właśnie oni odnieśli najwyższe zwycięstwo w pierwszej kolejce, choć pod względem skuteczności i poziomu emocji wcale nie ustępował AXE Unilever. W meczu z Altadisem padło w sumie aż osiem goli, a to mogło usatysfakcjonować wszystkich.

PWSOŚ - ŁUCZNIK 6:1: Dankowski 4, Pożyczka, Skoczylas - Marlecki.

W poprzedniej edycji ligi Łucznik okupował dolne rejony tabeli, ale nie oznacza to wcale, że w tym sezonie będzie podobnie. Studenci to wymagający przeciwnik i może dlatego debiut Łucznika nie wypadł najlepiej. Znakomitą dyspozycję wykazał Marcin Dankowski czterokrotnie trafiając do bramki rywala.

MAREL - ISKRA 0:2: Machnio 2.

Najlepszy bramkarz poprzedniej edycji Leszek Szpaderski nie zdołał uchronić drużyny przed porażką. Skapitulował po dwóch uderzeniach byłego ligowca - Sławka Machnio, który po raz kolejny dba o kondycję biegając za piłką wśród amatorów. Piłkarze Iskry i Marela znają się doskonale. Tym razem minimalnie lepsza była Iskra.

AXE UNILEVER - ALTADIS 6:2: Bryła 3, Ziółkowski 2, Krajewski - Ziółek 2.

Mirosław Krzak skompletował do tegorocznych rozgrywek ciekawą "kapelę", która już na początek zaaplikowała Altadisowi sześć goli. Niepisaną tradycją staje się jednak to, że Altadis w trakcie ligi ma problemy ze skompletowaniem składu. Tak też było w kolejce inauguracyjnej. W składzie zabrakło m.in. Stanisława Bilskiego, który w tym czasie prowadził trening... Sadownika Błędów.

Klasyfikacja najskuteczniejszych: 1. Marcin Dankowski (PWSOŚ) - 4, 2. Jacek Bryła (AXE) - 3, 3. Jerzy Ziółek (Altadis), Piotr Dorsz (Godów), Rafał Ziółkowski (AXE), Sławomir Machnio (Iskra) - 2

Druga kolejka: 5 maja (środa): Radimp - Ekoidea (g. 16.10), Wola - Unilever (g. 17.20), Rafpol - Komandor (g. 18.30); 10 maja (poniedziałek): Łucznik - Marel (g. 16.20), Godów - Idea Rwańska (g. 17.30), PWSOŚ - Amarol (g. 18.40), 12 maja (środa): Altadis - Iskra (g. 16.20), Rafpol - Ekoidea (g 17.30).

Copyright © Agora SA