Gala siatkówki w Policach

Niedziela, godz. 16, hala przy ul. Siedleckiej. Naprzeciw siebie staną zespół gwiazd Chemika Police i obecna drużyna Piasta Szczecin

Policcy działacze w związku z majówką wpadli na pomysł organizacji siatkarskiej gali z udziałem byłych gwiazd Chemika - zespołu, który w połowie lat 90. sięgnął po mistrzostwo Polski i rewelacyjnie grał w europejskich Pucharach. Siatkarki nie miały nic przeciwko, pozostało znaleźć odpowiedniego przeciwnika. Początkowo wybór padł na Pałac Bydgoszcz, ale ten niemal w ostatniej chwili wycofał się z pomysłu. Zaproszenie otrzymał więc pierwszoligowy Piast Szczecin i dzięki temu frekwencja na trybunach może być większa.

W składzie Chemika mają zagrać m.in. obecne reprezentantki Polski: Magdalena Śliwa, Małgorzata Niemczyk-Wolska, Maria Liktoras i jedna z ulubienic polickiej publiczności Agata Żebro. Drużyną ma kierować Tadeusz Chojnacki, a wspomagać ma go Andrzej Niemczyk. Obecny selekcjoner kadry również przyjął zaproszenie.

Po drugiej stronie siatki stanie Piast, który ostatnio nie trenował w pełnym składzie, a to ze względu na udział zawodniczek w imprezach młodzieżowych. Zabraknie Iriny Archangielskiej, która wyjeżdża do męża do Niemiec; oraz Katarzyny Ostrowskiej, która przygotowuje się już do udziału w sezonie plażowym.

- Będzie sporo dobrej zabawy, ale też i gry. Rywalki będą musiały się sprężyć, by z nami wygrać - mówi Jerzy Taczała, trener Piasta.

Gala rozpocznie się o godz. 16 w niedzielę w hali przy ul. Siedleckiej.