Ruszyła amatorska liga piłki nożnej

Pojedynek Rafpolu z Wolą zainugurował tegoroczną edycję Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej w Radomiu. Patronat nad zawodami sprawuje ?Gazeta Wyborcza?

RAFPOL - WOLA 2:1.

Bramki: Krycia, Kowalski - Tuzimek.

Faworytem spotkania byli piłkarze Rafpolu, ale dość niespodziewanie prowadzenie objęła Wola. Potem do głosu doszli jednak rutyniarze. Bramki Wojciecha Kryci i Mariusza Kowalskiego, pozwoliły na zainkasowanie kompletu punktów. Widać jednak, że najsłabszy zespół poprzednich rozgrywek - Wola, robi stałe postępy i w przyszłości może być autorem niejednej niespodzianki.

KOMANDOR - RADIMP 1:1.

Bramki: Konopka - Kubiak.

Wyrównany przebieg spotkania potwierdza wynik. Na boisku spotkały się drużyny o podobnych umiejętnościach i wynik nie krzywdzi żadnej z nich.

EKOIDEA - IDEA RWAŃSKA 0:2.

Bramki: Dymiński, Grosiak.

Rezultat może sugerować, że gra toczyła się do jednej bramki, a tymczasem wcale tak nie było. Gracze Idei Rwańska wykazali się po prostu lepszą skutecznością i dzięki temu wygrali. Ekoidea może jednak w kolejnych spotkaniach pokazać "lwi pazur".

Ponieważ z ligi wycofały się zespoły: RR Serwis i MPK, dzisiaj rozegrany zostanie tylko jeden mecz - Godów - Amarol godz. 17.10. W piątek zagrają: Studenci - Łucznik godz. 16, Marel - Iskra godz. 17.10, Altadis - Unilever godz. 18.20.

Podobnie jak przed rokiem "Gazeta Wyborcza" sprawować będzie patronat prasowy nad rozgrywkami. Wyniki, krótkie opisy spotkań, ciekawostki i tabelę, zamieszczać będziemy dwa razy w tygodniu - w poniedziałki i środy. Począwszy od drugiej kolejki, zamieszczać będziemy również zdjęcia wszystkich zespołów rywalizujących w lidze.