Juniorki TPR Lublin piąte w kraju

Piłkarki ręczne MKS TPR Lublin zajęły piąte miejsce w mistrzostwach Polski juniorek. W fazie grupowej uległy późniejszym mistrzyniom Pogoni Żory

Udział w turnieju finałowym rozegranym w Żorach był kolejnym sukcesem zespołu młodych szczypiornistek prowadzonego przez trenera Waldemara Czubalę. Kilka tygodni wcześniej TPR wywalczyło awans do I ligi. W Żorach lublinianki spotkały się w grupie z gospodyniami imprezy Pogonią 1922 Żory, AZS AWFiS Gdańsk i Zgodą Ruda Śląska. W drugiej grupie rywalizowały: obrońca tytułu Słupia Słupsk, Vitaral Jelfa Jelenia Góra, Sambor Tczew i Ochota Warszawa.

W pierwszej fazie turnieju TPR wygrało jedno spotkanie - ze Zgodą 28:18, przegrało zaś z późniejszym mistrzem Pogonią 32:40 i z AZS AWFiS Gdańsk 25:35. Trzecie miejsce w grupie (za Pogonią i AZS) dało lubliniankom prawo walki o piąte miejsce. Ostatecznie po zwycięstwie nad Samborem Tczew 41:28 TPR Lublin zostało piątym zespołem juniorek w kraju.

W meczu o złoty medal Pogoń Żory pokonała Słupię Słupsk 33:19. Brązowy medal zdobył AZS AWFiS Gdańsk, wygrywając z Vitaralem Jelfa Jelenia Góra 30:26.