Zmiana trasy Cracovia Maraton

W związku z wprowadzeniem dystansu półmaratońskiego do Cracovia Maratonu w tym roku nie będzie pętli wokół Rynku.

Maratończycy i półmaratończycy wystartują wspólnie z ul. Grodzkiej. Zmiana dotyczy jedynie odcinka w okolicach Rynku. W poprzednich latach maratończycy biegli ul. Grodzką, okrążali Rynek i wracali tą samą ulicą na drugą pętlę biegu. Teraz na ul. Grodzkiej, u wylotu ul. Franciszkańskiej, półmaratończycy pobiegną prosto do Rynku na wspólną metę.

Maratończycy z ul. Grodzkiej skręcą w lewo w ul. Franciszkańską i do Rynku pobiegną ul. Bracką. Nawrót uczestnicy biegu zrobią przy kościele św. Wojciecha i znów ul. Bracką wrócą na starą trasę maratonu.

Do wczoraj chęć udziału w biegu zadeklarowało ok. 800 osób. Organizatorzy imprezy przypominają, że zgłoszenia przyjmuje biuro Cracovia Maratonu (TS Wisła, ul Reymonta 22) do 7 maja. Na terenie tego ośrodka będzie również zorganizowany nocleg. Wszyscy, którzy ukończą oba biegi w regulaminowym czasie, mają szansę wygrać skodę fabię. Przy okazji maratonu odbędą się biegi towarzyszące: sztafety dla reprezentacji szkół podstawowych i gimnazjów, bieg dla przedszkolaków na dystansie 150 m oraz konkurs fotograficzny.