Lotos VBW Clima w finale mistrzostw Polski

Nie było niespodzianki w Polkowicach. CCC Aquapark przegrał po raz trzeci w drugiej rundzie play off i do finału po raz dziewiąty z rzędu awansowały koszykarki z Gdyni.

W Polkowicach po trzech kwartach wszystko było jeszcze możliwe, Lotos VBW Clima przegrywał 59:60. - Jesteśmy mniej wytrzymałe fizycznie - mówiła przed meczem lider CCC Aquaparku Edyta Koryzna. Ostatnia kwarta należała już do zespołu Krzysztofa Koziorowicza, który w tym spotkaniu prowadziła Katarzyna Dydek.

Dla zespołu z Gdyni jest to dziewiąty z rzędu awans do finału. W 1996 roku zakończył się tytułem mistrzowskim. Rok później w finale gdynianki uległy ŁKS Łódź. Potem nie miały już sobie równych. W tym roku powinno być podobnie. Rywalem Lotosu VBW Clima będzie Stary Browar AZS Poznań. Zespoły grać będą do trzech zwycięstw. Pierwsze dwa mecze wyjątkowo rozegrane zostaną 27 i 28 kwietnia w stolicy Wielkopolski, 2 maja i ewentualne 3 i 5 maja w Gdyni (w dniach 1-3 maja poznańska Arena została już wcześniej wynajęta).

- Dla nas to dobrze. Chcemy się pokusić o zdobycie medalu na własnym parkiecie - przyznał przewodniczący rady nadzorczej Lotosu VBW Clima Bogusław Witkowski. Gdynianki tylko raz odbierały złote medale we własnej hali.