Kolarstwo MTB. Dobry start częstochowian w Głuchołazach

Od mocnego uderzenia rozpoczęły siostry Magdalena i Marlena Pyrgies tegoroczne zawody Skoda Auto Grand Prix w kolarstwie MTB

W tym sezonie cykl zawodów Skoda Auto Grand Prix MTB toczyć się będzie od kwietnia do sierpnia. W minioną sobotę kolarze górscy wystartowali w Głuchołazach, w dalszej kolejności ścigać się będą w: Czarnkowie (1 maja), Polanicy Zdroju (8 maja), Bukowinie Tatrzańskiej (3 lipca) i Szczawnie Zdroju (7 sierpnia).

W pierwszej edycji jednego z najtrudniejszych w naszym kraju wyścigów MTB doskonale zaprezentowały się zawodniczki częstochowskiej grupy Dospel Jura: Magdalena i Marlena Pyrgies. Na selektywnej trasie, której jedno okrążenie liczyło blisko 6 km, w gronie juniorek zwyciężyła młodsza z sióstr Magdalena, a dwie i pół minuty za nią finiszowała Marlena.

- Miałyśmy do pokonania trzy rundy - mówi Marlena Pyrgies. - Ja, niestety, miałam pecha. W ostatniej rundzie sporo czasu straciłam, zanim udało mi się naprawić łańcuch.

- Cieszy forma sióstr Pyrgies, ale słowa uznania należą się też Bogusiowi Czarnocie i Remigiuszowi Ciukowi, którzy na wysokich pozycjach ukończyli wyścig w kategorii elita - mówi prezes i trener kolarzy Dospelu Jury Dariusz Kuroń. - Nie są oni jeszcze w takiej dyspozycji jak reprezentanci grupy zawodowej Lotto PZU SA, jednak wierzę w to, że z wyścigu na wyścig będzie coraz lepiej. Ogólnie start w Głuchołazach muszę zaliczyć na plus.

Wyniki zawodników z naszego regionu: Kobiety. Kategoria junior: 1. Magdalena Pyrgies (Dospel Jura Częstochowa), 2. Marlena Pyrgies (Dospel Jura). Juniorki młodsze. 16. Justyna Kuna (ULKS Witkowice). Młodziczki. 22. Ewa Kuna (ULKS Witkowice). Mężczyźni. Elita. 7. Bogusław Czarnota (Dospel Jura), 10. Remigiusz Ciok (Dospel Jura), 51. Marcin Hermanowski (Dospel Jura). Junior. 5. Dariusz Batek (Błękitni Koziegłowy), 27. Bolesław Siębor (Scout Częstochowa). Junior młodszy. 5. Kornel Osicki (Dospel Jura).

Trzy etapy

Od piątku do niedzieli kolarze rywalizowali w pierwszym w tym sezonie wieloetapowym wyścigu kolarskim Kalisz - Konin. W zawodach wystartowali kolarze z częstochowskiej grupy zawodowej Domin Scout Śnieżka Lody oraz zawodnicy Dospelu Jura.

Częstochowianie przez cały czas byli aktywni. Na pierwszym etapie z Kępna do Wieruszowa w 12-osobowej ucieczce znalazło się dwóch zawodników z Domin Scout: Daniel Okruciński, który zajął ostatecznie siódme miejsce oraz Przemysław Mikołajczyk (11.)

Wyścig wygrał Artur Krasiński z grupy DHL Author, a najlepszy z naszych zawodników Mikołajczyk w klasyfikacji końcowej uplasował się na siódmej pozycji. Dobrze wypadł także Adam Pierzga z Dospelu, który w grupie orlików wywalczył siódmą lokatę.