Olimpia/Unia pewna medalu w pingpongowej lidze

Po sukcesie do zera nad ekipą z Ostródy grudziądzanie z trzeciego miejsca wystartują do półfinałów drużynowych mistrzostw kraju.

Tak jak w zeszłym roku obaj przegrani półfinaliści zdobędą bowiem brązowego krążki. Na razie Olimpia/Unia spotka się już w środę w swojej hali z ZKS Zielona Góra. Rewanż i ewentualny trzeci mecz w sobotę i niedzielę na Ziemi Lubuskiej (gra się bowiem do dwóch zwycięstw. Druga parę tworzą: niepokonana Odra/Roeben/Głoska Księginice i akademicy z Gliwic.

A rundę zasadniczą grudziądzanie zakończyli piątkowym sukcesem u siebie nad McArthurem/Morlinami. - Mimo że wygraliśmy do zera, to był bardzo ciężki mecz. Przecież wiele setów kończyło się na przewagi - mówi trener Józef Lewandowski.

W najciekawszym singlu Artur Daniel pokonał Xu Kai 3:2, mimo że prowadził już 2:0. Chińczyk wyrównał, ale w decydującej partii Daniel odskoczył na kilka punktów i triumfował 11:6. Witold Skubiszewski i Dymitr Czumakow po dwa sety rozstrzygali na przewagi (byli o dwie piłki lepsi od rywali) w zwycięskich grach pojedynczych z Tomaszem Sposobem i Zbigniewem Grześlakiem. Także decydujący debel był niezwykle zacięty - Daniel i Czumakow pokonali parę Kai-Sposób po pięciosetowym boju.

Wynik meczu

OLIMPIA/UNIA GRUDZIĄDZ - McARTHUR/MORLINY OSTRÓDA 4:0

Olimpia/Unia: Daniel, Skubiszewski, Czumakow, Daniel-Czumakow

Pozostałe wyniki: ART Ceramika AZS Polit. Śląska Gliwice - Odra/Roeben Głoska Księginice 2:4, Zielonogórski Klub Sportowy - LKS Pogoń Lębork 4:3, AZS Politechnika Wrocław - MRKS/DGT Gdańsk 4:2, SKS 40 Warszawa - Erjot/Triada Oława 4:0

Tabela ekstraklasy

2. ZKS 18 24 57-44

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.