III liga: Wisła II - Kolporter/Korona Kielce 0:1

Lider wygrał z rezerwami Wisły po kontrowersyjnym rzucie karnym w 95. min. - O wyniku w doliczonym czasie gry nie może decydować problematyczny karny - mówił wzburzony trener wiślaków Antoni Szymanowski. - Byłem ciągnięty za koszulkę - odpowiadał Jakub Zabłocki, który wywalczył ?jedenastkę?.

Przy upadającym w polu karnym Zabłockim był Marcin Szałęga. Sędzia uznał, że krakowski zawodnik faulował. - Nawet sędzia boczny mówił, że nic nie było, ale główny swojej decyzji nie zmienił. Po prostu zawodnik Korony się położył. - Najpierw upadł na piłkę, a potem złapał ją w ręce - mówił po meczu załamany Szałęga. - Nie mam nic do powiedzenia - krótko rzucił podenerwowany bramkarz Adam Piekutowski. Po zejściu do szatni "Piekut" miotał przekleństwa. - Karny nam się należał, bo Kuba Zabłocki był faulowany - mówił trener Kolportera/Korony Dariusz Wdowczyk.

Karnego egzekwował Przemysław Cichoń. Strzelił pewnie w lewy róg bramki, Piekutowski rzucił się w przeciwległy.

Przez cały mecz kielczanie przeważali, ale czystych sytuacji było niewiele. Największe zagrożenia pod bramką Wisły II stwarzał Piotr Bajera. Wśród gospodarzy wyróżniał się Dariusz Zawadzki, który dobrze rozprowadzał podania kolegom. W 37. min po jego wrzutce z wolnego "główkę" Jacka Kowalczyka wybił Mariusz Stawarz.

Po przerwie dzięki kolejnemu prostopadłemu zagraniu "Zawady" na bramkę kielczan mknął Grzegorz Kmiecik, ale Stawarz znów był lepszy. Ostatnie pół godziny meczu krakowianie praktycznie tylko wybijali piłkę byle dalej od własnego pola karnego. Wydawało się, że taka taktyka przyniesie efekt w postaci punktu. I przyniosłaby, gdyby nie karny.

Chwilę wcześniej Wisła straciła Iheanacho Kelechiego, który ma mocno skręcone kolano. Nigeryjczyk chciał przerwać kontrę kielczan, którzy nie wybili piłki, gdy leżał poszkodowany Maciej Mysiak. Po zderzeniu z zawodnikiem gości "Keli" opuścił boisko na noszach.

WISŁA II 0

KOLPORTER/KORONA KIELCE 1 (0)

STRZELEC BRAMKI

Kolporter/Korona: Cichoń (90. karny).

SKŁADY

Wisła II: Piekutowski - Mysiak, Kowalczyk, Fechner, Magiera - Husejko, Zawadzki Ż, Ławecki (72. Hajduk), Szałęga Ż - Kelechi (90. Łach), Kmiecik (75. Witkowski).

Kolporter/Korona: Stawarz - Pastuszka, Michalski, Rutka, Cichoń - Kuzera (54. Piwowarczyk), Hermes, Małocha (85. Kaźmierczak), Frankiewicz (46. Zabłocki) - Wójcik (68. Kajda), Bajera.

Sędziował Bartosz Środecki z Wrocławia. Widzów 500.