Wyniki 19. kolejki piłkarskiej czwartej ligi

Po raz drugi w tej rundzie piłkarze Nidy Pińczów oddali prowadzenie w świętokrzyskiej czwartej lidze. I znów potknięcie lidera wykorzystała Wierna Małogoszcz

W awansie na pierwsze miejsce podopiecznym Antoniego Hermanowicza pomogli, będący w dobrej dyspozycji, piłkarze Granatu Skarżysko. Po rozgromieniu 5:1 w poprzedniej kolejce Łysicy Bodzentyn tym razem u siebie zasłużenie pokonali Nidę Pińczów. - Nie popełnialiśmy błędów, a obrona pińczowian tak - ocenił pojedynek Marek Graba, trener Granatu.

Szansę wykorzystała Wierna. Pierwszego gola Wichrowi Miedziana Góra już w 3. minucie zdobył Karol Drej. Dla wypożyczonego z Kolportera Korona Kielce napastnika była to pierwsza bramka w barwach "starego" klubu. Bardzo ładne były kolejne gole. Nadzieję gościom przywrócił strzałem z 30 metrów Mariusz Ludwinek, a odpowiedział uderzeniem z dystansu w okienko młodzieżowiec Tomasz Paździor. Ostatnia bramka obciąża konto bramkarza Wichra Mariusza Treli. Sławomir Grzesik wykonał wolnego tak precyzyjnie, że golkiper gości wybijał piłkę już za linią bramkową. - U nas nie ma presji na awans, mamy skromny budżet. Będziemy jednak grać, żeby dalej wygrywać - zapowiada trener Hermanowicz. Jego podopieczni już jutro o godz. 17 będą mieli okazję zwiększyć przewagę nad Nidą do czterech punktów. W zaległym meczu 17. kolejki podejmują bowiem Alit Ożarów.

Właśnie ta drużyna miała w meczu z Piastem w Chęcinach sporo szczęścia. W ostatniej minucie przy prowadzeniu Piasta 1:0 obrońca Alitu Piotr Błajszczak zdecydował się na 40-metrowe dośrodkowanie. Piłka tuż przed bramkarzem Markiem Sroką odbiła się od kamienia, zmyliła golkipera i wpadła do siatki.

- Miał pecha, bo wcześniej mieliśmy znakomite sytuacje i bronił znacznie trudniejsze strzały - usprawiedliwiał bramkarza trener Alitu Jarosław Lipowski.

Mecz o "sześć punktów" na dole tabeli odbył się we Włoszczowie. Gracze miejscowego Hetmana zaczęli pojedynek z Novico Świniary znacznie bardziej skoncentrowani. Prowadzenie zdobyli już w... 38 sekundzie po strzale 18-letniego Pawła Sobczyka, a po 18 sekundach prowadzili już 2:0.

WYNIKI 19. KOLEJKI

PIAST CHĘCINY - ALIT OŻARÓW 1:1 (1:0): Skowerski (45. karny) - Błajszczak (90.)

WIERNA MAŁOGOSZCZ - WICHER MIEDZIANA GÓRA 3:1 (1:1): Drej (3.), Paździor (38.), Grzesik (82.) - Ludwinek (30.)

GRANAT SKARŻYSKO - NIDA PIŃCZÓW 3:1 (1:0): Kowalik (40.), Plewiński (50.), Pacek (75.) - samobójcza (66.)

SPARTAKUS DALESZYCE - CZARNI POŁANIEC 1:0 (0:0): Bernat (63.)

HETMAN WŁOSZCZOWA - NOVICO ŚWINIARY 3:0 (3:0): Sobczyk (1.), Bartocha (3.), Rak (21.)

ORLĘTA KIELCE - ŁYSICA BODZENTYN 1:1 (0:1): Malinowski (75.) - Klusek (13.)

ORLICZ SUCHEDNIÓW - NAPRZÓD JĘDRZEJÓW 1:1 (1:0): Kita (10.) - Iwański (50.)

W meczu awansem: Nowiny - Wisła Sandomierz 3:0

NAJSKUTECZNIEJSI

19 - Robert Chlewicki (Nida)

12 - Michał Bracha (Orlicz)

11 - Damian Gil (Wierna)

10 - Krzysztof Myśliwy (Orlęta), Konrad Kilim (Orlęta), Dariusz Anduła (Orlicz)

9 - Tomasz Lipski (Nida), Piotr Kukuła (Granat/Naprzód)

8 - Rafał Słoń (Wicher), Tomasz Fatyga (Wierna)

Do III ligi awansuje pierwsza drużyna. Do klasy okręgowej spada ostatnia