Kolarze będą się ścigać w Kłomnicach

W sobotę w Kłomnicach odbędzie się IV Międzynarodowy Wyścig Wielkanocny. Organizatorzy liczą na udział 500 zawodników i zawodniczek.

Start i metę zlokalizowano przy ul. Pocztowej. Trasa jednego okrążenia liczyć będzie 18 km. - Po wyjeździe z Kłomnic peleton uda się w stronę Rzek Wielkich, Skrzydlowa i Rzerzęczyc, a następnie z powrotem do Kłomnic - mówi Zygmunt Różański, wiceprezes Dospelu Jury Częstochowa, jeden z organizatorów zawodów.

Jako pierwsi na starcie staną kolarze z kategorii orlik/elita. Wyruszą na trasę o godz. 12 i będą mieli do pokonania 126 km. W grupie seniorów zobaczymy m.in. zawodników z grup zawodowych. Oprócz częstochowian startujących pod szyldem Domin Scout Śnieżka Lody, ujrzymy reprezentantów: Legii Bazyliszek, Servisco i Action Ati.

O godz. 12.15 planowany jest start juniorów, którzy walczyć będą na dystansie 90 km, a później wyjadą kobiety w grupie open. Dla zawodniczek trasy liczyć będzie 54 km, a dla startujących o godz. 13.50 juniorów młodszych - 72 km. Jako ostatni - o godz. 14.30 - wystartują młodzicy i młodziczki, którzy zmierzą się z dystansem 36 km. Zakończenie zawodów zaplanowano na godz. 16.

- Trasa nie należy do trudnych - mówi trener kolarzy Dospelu Jura Dariusz Kuroń. - Jest tylko jeden podjazd i wydaje mi się, że w tych warunkach będą mogli wykazać się sprinterzy. Liczę na dobrą postawę sióstr Pyrgies i Moniki Krawczyk, które powinny stanąć na podium w wyścigu kobiet.