Kto będzie trenerem męskiej reprezentacji w hokeju na trawie?

Najpoważniejszym kandydatem jest szkoleniowiec Pomorzanina Toruń Andrzej Makowski. Laskarze Pocztowca Poznań pojechali do Eindhoven na turniej finałowy o europejski klubowy Puchar Zdobywców Pucharów.

Do końca miesiąca Polski Związek Hokeja na Trawie podejmie decyzję o wyborze trenera pierwszej reprezentacji. Nie będzie nim już Jerzy Jóskowiak, który złożył dymisję po tym, jak w marcu prowadzona przez niego kadra podczas zawodów w Hiszpanii nie zdołała zakwalifikować się do turnieju olimpijskiego. Kto będzie jego następcą? Prawdopodobnie Andrzej Makowski - szkoleniowiec toruńskiego Pomorzanina. Przypomnijmy, że torunianin współkomentował mecze reprezentacji podczas turnieju przedolimpijskiego w Madrycie na antenie Eurosportu. Głównym rywalem Makowskiego do posady szkoleniowca jest poznaniak Jerzy Wybieralski, który był już selekcjonerem cztery lata temu, podczas Igrzysk Olimpijskich w Sydney.

Wśród pretendentów są również Jacek Adrian, przewodniczący wydziału szkolenia PZHT, oraz Paul Lisek, niemiecki trener pracujący ostatnio w Malezji. Jego angaż jest najmniej prawdopodobny, bo koszty zaangażowania trenera z zagranicy są zbyt wysokie dla polskich działaczy.

POCZTOWIEC W HOLANDII

Laskarze Pocztowca Poznań, wicemistrza Polski na otwartych boiskach, pojechali do Eindhoven na turniej finałowy o europejski klubowy Puchar Zdobywców Pucharów. Zawody rozpoczną się dzisiaj. Przeciwnikami łącznościościowców będą: hiszpańska Egara Terrasa (w piątek o godz. 16), szkocki Kelburne (w sobotę o godz. 15) i holenderski Oranje Zwart (w niedzielę o godz. 14). W drugiej grupie zagrają: Crefelder HTC (Niemcy), Waterloo Dusch HC (Belgia), CA Montrouge (Francja) i Cannock (Anglia). W ekipie zabraknie jedynie Macieja Matuszyńskiego, który jest chory. Skład Pocztowca: bramkarze - Arkadiusz Matuszak i Paweł Sobczak; gracze z pola: Tomasz Cichy, Mateusz Czapliński, Rafał Grotowski, Mirosław Juszczak, Zbigniew Juszczak, Dariusz Małecki, Marcin Michniak, Piotr Mikuła, Dariusz Rachwalski, Mateusz Siejkowski, Sebastian Władysiak, Krzysztof Wybieralski, Łukasz Wybieralski.