Koszykarki Lotosu VBW Clima grają w półfinale mistrzostw Polski

Kto by nie był rywalem Lotosu VBW Clima, kwestia awansu do finału i tak wydaje się rozstrzygnięta. W półfinale gdyniankom spróbuje się przeciwstawić CCC Aquapark.

Zespół z Polkowic sezon zasadniczy zakończył na czwartym miejscu, do awansu do półfinału wystarczyły dwie wygrane nad piątym w tabeli ŁKS Lotto Łódź (82:77 u siebie i 95:75 na wyjeździe). W tych meczach dobrze w drużynie Wojciecha Spisackiego spisywały się Ilona Jasnowska, Agnieszka Pałka, Justyna Kłosińska i Edyta Koryzna. Występ w Gdyni tej ostatniej ze względu na skręcenie kostki stoi jednak pod znakiem zapytania.

Gdynianki od trzech dni trenują we własnej hali, wcześniej były na zgrupowaniu w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo we Władysławowie. - Kontuzje miały Chasity Melvin i Agnieszka Bibrzycka, dlatego przez większość czasu nie miałem pełnego składu na treningach, nie mogliśmy grać pełnymi piątkami. Dziewczyny dołączyły do reszty dopiero we wtorek - mówi "Gazecie" trener Lotosu VBW Clima Krzysztof Koziorowicz. - Wbrew pozorom mecze z Aquaparkiem nie będą wcale łatwe, to bardzo solidny zespół. Trzeba się będzie skoncentrować, tym bardziej że przez dwa tygodnie praktycznie nie graliśmy żadnego, normalnego meczu.

Zespoły grają do trzech zwycięstw, dwa pierwsze rozegrane zostaną w piątek (godz. 17) i sobotę (13.30) w hali GOSiR przy ul. Olimpijskiej. Następne mecze w Polkowicach już po Final Four Euroligi, który odbywać się będzie 16-18 kwietnia w węgierskim Pecsu.