Przed meczami Tomasovia - Proszowianka i Hetman - Górnik

W rozgrywanych awansem przed świętami spotkaniach III ligi broniąca się przed spadkiem Tomasovia Tomaszów Lubelski podejmuje ostatnią w tabeli Proszowiankę. Zamojski Hetman gości w tym samym czasie czwarty w tabeli zespół Górnika Wieliczka. Początek obu spotkań dzisiaj o godz. 16

Dla Tomasovii mecz z zespołem z Proszowic ma ogromne znaczenie. Wygrana pozwoli jej przedłużyć nadzieje na opuszczenie strefy spadkowej. Tomaszowianie po ostatniej porażce 1:4 w Kielcach z Kolporterem są na przedostatnim miejscu w lidze, mając w dorobku 15 punktów. Zamykająca tabelę Proszowianka zgromadziła tylko dziewięć punktów. W rundzie jesiennej w Proszowicach w meczu dzisiejszych rywali padł bezbramkowy remis. W minioną niedzielę przemyska Polonia wygrała w tym mieście 1:0.

- Mam do dyspozycji wszystkich piłkarzy - mówi trener Tomasovii Tomasz Orłowski. - Zagramy bardziej ofensywnie, gdyż interesuje nas tylko zwycięstwo. Punkty są nam bardzo potrzebne i będziemy walczyć o nie do końca.

Spotkanie Hetmana Zamość z Górnikiem Wieliczka miało być rozegrane dopiero w Wielką Sobotę, jednak na prośbę gości odbędzie się już dzisiaj. Przeciwko Górnikowi nie zagra pauzujący za kartki Tomasz Albingier. W ostatniej kolejce zamościanie zremisowali 1:1 w Rzeszowie z Resovią, górnicy zaś ulegli u siebie krakowskiemu Hutnikowi 1:2. W pierwszym spotkaniu obu drużyn był remis 3:3.

- Interesuje nas tylko zwycięstwo - mówi drugi trener Hetmana Dariusz Kmiecik. - Zespoły z dołu tabeli zaczynają wygrywać i nas gonić. Żeby uniknąć niepotrzebnej nerwowości w dalszych kolejkach, trzeba gromadzić punkty i piąć się w górę.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.