Dominik Kopera, Mariusz Kulczyński i Mariusz Musialik w 2000 roku -reprezentowali barwy Toru Częstochowa, ale musieli szukać innego klubu. - Nasi zawodnicy osiągnęli wysoki poziom i trzeba było szukać lepszych warunków do treningu - mówi trener Piotr Łapysz, również częstochowianin. - Znaleźli je w Krakowie. Z czasem z zawodnikami tamtejszego Atomica stworzyli drużynę i zaczęli startować w zawodach pod nazwą Jura Kraków-Częstochowa.
Aby zdobyć tytuł mistrza Polski zespół najpierw musiał wystąpić w sześciu tzw. zajazdach sezonu zasadniczego. Zajął w nim drugie miejsce. W miniony weekend w Warszawie pomyślnie przebrnął przez ćwierćfinały i półfinały, a w decydującym pojedynku o złoty medal pokonał 2:1 Martin Club Poznań.
Gra w bowling jest bardzo prosta i podobna do klasycznych kręgli. Różni się zasadami punktowania, ilością i kształtem kręgli oraz wielkością kul. W bowlingu kula jest większa (27 cali obwodu) i ma wywiercone otwory na trzy palce - specjalnie pod konkretnego zawodnika. Kręgle są pękate, jest ich dziesięć i ustawiane są w kształcie trójkąta. Sztuka polega na tym aby rzucając kulą strącić ich więcej od rywala.
Bowling wymyślili Amerykanie, do których kręgle trafiły jeszcze w XIX wieku. Zmiana i uatrakcyjnienie zasad gry spowodowały prawdziwy rozwój tego sportu. Pojawiły się urządzenia ustawiające kręgle na torze i podające kulę po rzucie wprost do gracza, a także urządzenia liczące punkty. Dziś szacuje się, że sportowo bowling uprawia na świecie 10 milionów ludzi.