Olimpijczyk z Wręczycy!

Michał Bartoszak, biegacz reprezentujący klub UKS Biegus Wręczyca, pojedzie na olimpiadę do Aten. W niedzielę w mistrzostwach Polski w maratonie był drugi i uzyskał czas poniżej minimum Polskiego Związku Lekkoatletyki.

34-letni Bartoszak to jeden z najbardziej utytułowanych Polskich biegaczy. Od początku kariery uznawano go za wielki talent. Sukcesy odnosił już na początku lat 90., gdy startował głównie na dystansach średnich i 3000 m z przeszkodami. Później zmienił specjalność na biegi uliczne, a ostatnio przede wszystkim bierze udział w maratonach. W grudniu ubiegłego roku wygrał m.in. maraton w Sacramento w USA.

Przez wiele lat reprezentował Olimpię Poznań. Obecnie nadal mieszka pod Poznaniem, ale startuje w barwach Biegusa Wręczyca - klubu, którego współzałożycielem, sponsorem i prezesem jest Wiesław Kulej - właściciel odlewni z Kłobucka. Firma organizuje doroczne Biegi Odlewnika. - Z Bartoszakiem zetknęliśmy się przed dwoma laty na naszym biegu, który wygrał. Miał problemy w ówczesnym klubie - Warszawiance - i zaproponowaliśmy mu pomoc. Bardzo się cieszę, że o małej Wręczycy będzie głośno. Bartoszak wiele osiągnął, ale jego marzeniem był wyjazd na olimpiadę, teraz to się spełni - mówi Wiesław Kulej, który sam jest biegaczem amatorem.