Dwa łyki statystyki przed meczem Unia/Wisła - Ostromecko/Astoria

Żadna drużyna w tym sezonie nie wygrała jeszcze na parkiecie Unii/Wisły.

Zespół Mariusza Karola odniósł u siebie pięć zwycięstw, ale tylko jedno w Tarnowie, gdzie w poprzednim sezonie PLK grała Unia (z AZS Koszalin 90:74). Po mariażu z Wisłą zespół przyzwyczaił się do goszczenia rywali w krakowskiej hali "Białej Gwiazdy" przy ul. Reymonta. I odprawił dotąd cztery zespoły (patrz niżej). Czy "Asta" przerwie tą passę?

Unia/Wisła - Gipsar 83:82

(12 listopada)

Po 14 latach przerwy pod Wawelem zabrzmiał gwizdek sędziego, oznajmiający początek meczu o punkty ekstraklasy koszykarzy. By zachęcić do przyjazdów kibiców z Tarnowa, prezes Wisły zapowiedział, że będą płacić tylko 10 zł za bilet. Pełna hala miało co świętować: 8 sekund przed końcem Łukasz Seweryn trafił z półdystansu i zapewnił jednopunktowe zwycięstwo. Pod koszami rządził Michael Ansley - 25 pkt.

Unia/Wisła - Czarni 72:66

(15 listopada)

Ojcem sukcesu był Brandon Hughes - zdobywca 22 pkt, który przy tym 9 razy podaniami otwierał partnerom drogę do kosza. Ansley dołożył 14 zebranych piłek. Słupszczanie trzymali się tylko do przerwy, kiedy ulegali tylko 33:34.

Unia/Wisła - Start 102:97

(6 grudnia)

O mały włos lublinianie zepsuliby debiut Lewisa Loftona jako obywatela Rzeczpospolitej. Goście po siedmiu minutach prowadzili już 22:12. Podopieczni Karola otrząsnęli się jednak. Zespół pociągnął Ansley (36 pkt, 14 zbiórek), Jacek Sulowski (22 pkt) i Wojciech Żurawski (16 zbiórek). Przed ostatnią kwartą było 74:73 dla Unii/Wisły, która nie oddała już prowadzenia.

Unia/Wisła - Polonia/Warbud 95:86

(6 stycznia)

To był popis duetu "wieżowców" Ansley-Szybilski. Zdobyli po 29 pkt i to nie tylko spod kosza - trafili odpowiednio 2 i 3 razy "za trzy". Jeszcze dwie minuty przed końcem "Czarne Koszule" traciły 4 pkt (86:82). i mimo że za pięć fauli musiał zejść Szybilski, gospodarze zwiększyli dystans (świetnie zagrał na tablicach Mujo Tuljkovic - 12 miał zbiórek).