"Gazeta Telewizyjna" poleca

Już 18 czerwca z Gazetą Wyborczą - dodatek "Gazeta Telewizyjna", a w niej absolutny hit, czyli rozmowa Wojtka Orlińskiego z najseksowniejszą wojowniczką w historii telewizji. Będzie też rozmowa sportowa z komentatorem - Tomaszem Zimochem.

Lucy Lawless, czyli niegdysiejsza Xena - wojownicza księżniczka wraca na ekran w nowej roli (serial "Spartacus"), a nasz dziennikarz, niezmiennie zachwycony jej urodą wyciąga od niej szczegóły dotyczące jej dwuznacznej relacji z serialową przyjaciółką i... trochę szczegółów z życia i z planu nowego serialu.

A Rafał Bryndal z właściwą sobie ciekawością świata i ludzi, docieka co sprawia, że Tomasz Zimoch komentując mecze w Polskim Radiu jest taki pozytywnie nakręcony, i skąd bierze te swoje słynne porównania. Wyjaśnia też, dlaczego tym razem pozbawił nas przyjemności słuchania swoich relacji. W magazynie również rozmowa z Williamem Shatnerem, pamiętanym jako kapitan Kirk ze "Star Treka" i sierżant T.J.Hooker, który wraca rolą trochę ekscentrycznego prawnika w serialu "Orły z Bostonu". Serial jest absolutną nowością w Polsce, a obok Shatnera grają w nim m.in. Candice Bergen, James Spader i wciąż piękna Heather Locklear.

W tekście "Zagraj to jeszcze raz, a potem raz jeszcze" rozprawiamy się z kwestią telewizyjnych powtórek. Nie, tym razem nie chodzi o narzekanie na to, że telewizje znowu będą emitowały swoje stare produkcje. Do tego już się przyzwyczailiśmy. Teraz telewizje poszły jeszcze dalej.

Paweł T. Fellis poleca nowy dokument Marcina Koszałki "Ucieknijmy od niej", a sympatykom muzyki poważnej przybliżamy postać Gustavo Dudamela, najsłynniejszego wenezuelskiego skrzypka i dyrygenta, wychowanka Młodzieżowej Orkiestry Simona Bolivara. Zapowiadamy koncerty Dudamela i filmy o nim, które przez cały tydzień prezentowała będzie TVP Kultura.

Przedstawiamy też propozycje telewizji na wyborczy wieczór. Poza tym oczywiście dokładny rozkład imprez sportowych na cały tydzień, oraz wszystkie filmy i seriale tygodnia.