F1. Team Kubicy nadal jako Renault. Lotus wyklucza zmianę nazwy przed 2013

Zespół Lotus-Renault planuje zachować czarno-złote barwy w następnym sezonie i wyklucza zmianę nazwy na ?Lotus? przed 2013 rokiem - przyznał w piątek dyrektor generalny grupy Lotus Dany Bahar.

Koncern Lotus, który przed tegorocznym sezonem został tytularnym sponsorem teamu Roberta Kubicy, podpisał z Renault umowę do 2017 roku. Głównym celem Lotusa, którego właścicielem jest malezyjska firma Proton, jest zostanie współwłaścicielem zespołu wraz z Genii Capital (luksemburska firmą inwestycyjna) do 2017 roku.

Mimo, że team w stawce zespołów F1 nadal figuruje jako "Renault F1", pozostałą część udziałów Francuzi sprzedali w zeszłym roku Genii Capital. - Cieszymy się z bardzo dobrej relacji z naszymi partnerami z Genii. Zaangażowaliśmy się w działalność teamu i jesteśmy zadowoleni z rezultatów współpracy. Nie ma żadnych powodów, by na razie robić coś więcej - powiedział dziennikarzom Bahar.

- Jeśli zdecydujemy się na dłuższy okres współpracy (własność teamu), wtedy będziemy myśleć o problemie z nazwą. W tym momencie jednak nie ma takiego problemu. Do 2013 roku - dodał.

Dziesięć najlepszych kierowców F1, którzy nie zostali mistrzami

 

Senna może zastąpić Heidfelda  ?

Więcej o: