Euro 2012. PGE Arena jak Ferrari, jak Lamborghini!

Michał Pol, dziennikarz Sport.pl przez ostatnie tygodnie uczestniczył wraz z innymi europejskimi dziennikarzami w podróży po gospodarskich miastach Euro 2012. Ostatnim miejscem, które odwiedzili był Gdańsk. - Mamma mia, wrócę z poczuciem, że we Włoszech nie mamy ani jednego choćby w połowie tak wspaniałego stadionu jakich wy będziecie mieli aż cztery! Stadion w Gdańsku jest jak Ferrari, Lamborghini! - wykrzykiwał zachwycony Massimo z włoskiego Tutto Sport - napisał na swoim blogu Michał Pol.

Misja21 - studenci z Wlk. Brytanii sprawdzą stan przygotowania Polski do Euro 2012 ?

"Spryciarze jesteście, to co najlepsze zostawiliście na koniec, żeby pozostało najlepsze wrażenie. No i udało się wam - mrugał okiem dziennikarz France Football" - cytuje na blogu Polsport Michał Pol

Na PGE Arenie jest już murawa [zobacz galerię]

 

Włoski dziennikarz z Tuttosport nie szczędził pochwał gdańskiej arenie piłkarskiej: - Mamma mia, wrócę z poczuciem, że we Włoszech nie mamy ani jednego choćby w połowie tak wspaniałego stadionu jakich wy będziecie mieli aż cztery! Stadion w Gdańsku jest jak Ferrari, Lamborghini! Mmmmm, czuję się tu jak w wymarzonym samochodzie, odebranym prosto z fabryki. Aż chce się wyjechać na autostradę!

Jego zdaniem mediolańskie San Siro nie umywa się do PGE Areny: - Przy PGE Arena nawet San Siro w Mediolanie wygląda jak cinquecento. Massimo sprawdził wytrzymałość betonu stadionu, podbiegł do ściany i zaczął skrobać betonową ścianę. U nas wszystko się sypie, jak zrobisz tak na San Siro, w rękach zostaną Ci kawałki betonu - dodał

Pełen uznania dla PGE Areny był również Peter z Frankfurter Allgemeine Zeitung, który zapewnił, że niemiecka reprezentacja z Gdańska pragnie uczynić swoje centrum pobytowe na Euro 2012. Choćby i mecze mieli rozgrywać w Doniecku czy Kijowie.

Cała relacja z podróży po miastach, w których odbywać się będą za rok mecze mistrzostw Europy w piłce nożnej można przeczytać na blogu Michała Pola - Polsporcie.

Mecz otwarcia

Na PGE Arenie meczem otwarcia miało być spotkanie Polski z Francją (9.06, 0:1 dla Francji), które odbyło się jednak w Warszawie. Powodem decyzji o przeniesieniu meczu, były opóźnienia w budowie, które nie pozwoliły oddać na czas obiektu.

Teraz wszystko wskazuje, że tym otwarciem będzie mecz Lechii Gdańsk z jednym z najlepszych klubów Europy. Może być to: Liverpool (5. miejsce w rankingu UEFA), Benfica (17. miejsce), Atletico Madryt (23. miejsce), Porto (8. miejsce) lub Valencia (15. miejsce). Oficjalne otwarcie stadionu odbędzie się 23 lipca.

Indepentet: Władze UEFA obawiają się o bezpieczeństwo kibiców na Euro 2012 ?

Więcej o: