Polonia gra ze Sliemą Wanderers

W 1982 roku Sliema Wanderers przegrała w Pucharze UEFA 0:12 z walijskim Swansea. W czwartek Polonia raczej nie powtórzy takiego wyniku, ale inne rozstrzygnięcie niż zwycięstwo Czarnych Koszul byłoby niespodzianką.

- Na pewno ciężko zmobilizować się na taki mecz, ale powinniśmy wygrać - mówi Gazecie Arkadiusz Bąk, który przyznaje jednak, że nic nie wie o przeciwniku. W ubiegłym roku Polonia była jednak w podobnej sytuacji. Walijski TNS Llansantffraid był dla Polonii równie egzotycznym rywalem. Przez pierwszą godzinę meczu poloniści poznawali rywala, a potem strzelili mu cztery gole. W czwartek może być podobnie.

Na Maltę stołeczny zespół poleciał już we wtorek rano. Poloniści odbędą dwa treningi. Będą mieli więc trochę czasu, aby przyzwyczaić się do upalnej pogody, jaka panuje na śródziemnomorskiej wyspie.

Maltańczycy solidnie przygotowują się do podjęcia Polonii. Sliema całe lato wzmacnia się z myślą o grze w Pucharze UEFA. Maltański klub pozyskał aż siedmiu nowych piłkarzy. Trener Edward Aquilina dysponuje międzynarodowym składem. W pierwszej jedenastce grają Czech, dwóch Nigeryjczyków, dwóch Jugosłowian i dwóch Brazylijczyków. Najgroźniejszym zawodnikiem Sliemy jest Danilo Doncic. Jugosłowiański napastnik ma znakomitą przeciętną - w 28 meczach w ubiegłym sezonie strzelił 32 gole. Wspomagać go będzie nowo pozyskany Brazylijczyk Eudardo do Nascimento. W pierwszym meczu nie zagra 34-letni Czech Pavel Mraz. Zawodnik w styczniu 1999 roku został zdyskwalifikowany przez komisję dyscypliny UEFA za próbę przekupstwa, jakiego dopuścił się kilka miesięcy wcześniej. UEFA stwierdziła, że Mraz próbował przekupić bramkarza węgierskiego klubu Diosgyori, Słowaka Juliusa Notę, przed drugim meczem kwalifikacyjnym Pucharu Intertoto. Maltańczycy najbardziej żałują jednak, że w czwartek prawdopodobnie nie zagra kontuzjowany pomocnik Joe Brincat (99-krotny reprezentant Malty).

- Nie mieliśmy okazji, by obejrzeć naszych rywali, bo liga na Malcie rusza dopiero 24 sierpnia. Ale jeśli zagramy skoncentrowani, to powinno być dobrze - mówi trener Polonii, Janusz Białek, który po raz pierwszy będzie prowadził drużynę w Pucharze UEFA.

Polonia zagra w najsilniejszym składzie. Lekko kontuzjowany był tylko Emmanuel Ekwueme, ale w czwartek powinien już być w pełni sił.

Sliema Wanderers - Polonia, czwartek 18. Prawdopodobny skład Polonii:

Krzyształowicz - Kuś, Dziewicki, Malinowski, Kaczorowski - Gołaszewski, Scherfchen, Ekwueme, Bartczak - Bąk, Bykowski.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.