Boullier: Heidfeld musi się poprawić

Szef teamu Renault Eric Boullier przyznał, że Nick Heidfeld musi poprawić swoją formę po ostatnich gorszych występach w Grand Prix. - Chcę usiąść i z nim porozmawiać, żeby zrozumieć, co się dzieje - powiedział Francuz.

Dyskutuj z ludźmi, nie z nickami. Nie bądź anonimowy na Facebook.com/Sportpl ?

Niemiec zaczął sezon od słabego 12. miejsca, ale początek roku może zaliczyć do udanych dzięki trzeciej lokacie w GP Malezji. Z czasem osiągi Niemca pogarszały się.

Heidfeld wyraźnie przegrywa z Pietrowem szczególnie podczas pierwszych dni weekendu, czyli na treningach i czasówkach. Właśnie o to największe pretensje do Niemca ma szef Renault.

Boullier twierdzi, że jak do tej pory sezon Heifelda go nie zadowala. - Nie wiem co Nick powinien zrobić. Muszę z nim usiąść, zapytać o jego obawy i jasno zrozumieć sytuację - powiedział Francuz.

- Jego forma od początku weekendu powinna być na poziomie Witalija, ale od pewnego czasu zawsze ma jakąś stratę. Jeśli podczas kwalifikacji bolid nie jest dobrze ustawiony i zbalansowany, a ty nie jesteś pewny siebie, nie da się wykręcić szybkiego kółka - dodał.

Poproszony o ocenę Heidfelda w tym momencie sezonu Boullier odparł: Jest dobrze, ale nie wystarczająco dobrze.

- Niedziele są w porządku. Wtedy ma dobre tempo, nawet bardzo dobre. Ale oczywiście im wyższe miejsce w kwalifikacjach, tym większe szanse na zdobycze punktowe - powiedział Boullier, zahaczając o temat feralnych kwalifikacji do GP Monaco. - Jeśli stajesz na starcie jako pierwszy, lub trzeci, o nic nie musisz się martwić. Ale jeśli jesteś 11. czy 16., jest znacznie gorzej - zakończył szef Renault.

Treningi od lipca - mówi menedżer Roberta Kubicy  ?

Więcej o: