Formuła 1. Hamilton żartuje i przeprasza

- To jakiś zupełnie szalony dowcip - grzmiał Lewis Hamilton, gdy po GP Monaco stewardzi znów wezwali go do siebie, po raz piąty w tym sezonie. - Może to dlatego, że jestem czarny, jak to mówi Ali G - dodał kierowca McLarena. Następnie przeprosił.

Obfitujące w wypadki i wywołane nimi przerwy GP Monaco wygrał Sebastian Vettel. Hamilton był dopiero szósty, i jego strata do Niemca w klasyfikacji generalnej urosła do 58 punktów.

Hamilton w Monaco został uznany winnym w dwóch przypadkach. Najpierw po kolizji z Brytyjczykiem swoje ferrari rozbił Felipe Massa. Brytyjczyk dostał polecenie, by za karę przejechać przez alejkę serwisową. Kolejny raz stewardzi mieli do niego pretensje w sprawie zderzenia w trakcie wyprzedzania Pastora Maldonado z Williamsa pod koniec wyścigu. Hamilton został ukarany 20 sekundami kary, ale stewardzi poprosili go wcześniej o stawienie się na spotkanie, chcąc wysłuchać punktu widzenia kierowcy. Hamilton nie mógł się jednak pogodzić z tą decyzją.

- To jakiś zupełnie szalony dowcip. Musiałem się widzieć ze stewardami pięć razy w sześciu wyścigach w tym sezonie - skarżył się w rozmowie z BBC. - Może to dlatego, że jestem czarny, jak to mówi Ali G - dodał Hamilton, pytany o przyczyny.

- Massa przyblokował mnie w czasie kwalifikacji. Ja dostałem karę. Zajechał mi drogę w czasie wyścigu. Znów ja dostałem karę. To głupie - żalił się Hsamilton, nie przyznający się do winy z obu przypadkach.

Później nieco zmienił ton swoich wypowiedzi. - Zadaniem stewardów jest utrzymanie porządku. Moja wypowiedź to były żarty, faktycznie nie śmieszne - krygował się kierowca. - Kiedy emocje są silne, po tak intensywnym końcu wyścigu, nie zawsze mówi się właściwe rzeczy i to nie jest czas na żarty - dodał.

Brytyjczyk pogodził się także ze stewardami. - Byłem u nich, wyjaśniłem wszystko. Zaakceptowali moje tłumaczenie, podaliśmy sobie ręce - relacjonował. - Postaram się trzymać buzię na kłódkę i cieszyć się resztą sezonu - zakończył.

Niewykluczone, że za swój komentarz Hamilton zostanie dodatkowo ukarany.

Specjalny serwis Sport.pl - Formuła 1 ?

Więcej o: