Bracia Lijewscy mistrzami Niemiec!

Olbrzymi sukces HSV Hamburg z braćmi Marcinem i Krzysztofem Lijewskimi. Po raz pierwszy w historii klubu zdobyli mistrzostwo Niemiec. - Jesteśmy mega szczęśliwi - powtarzają bracia.

Dla Hamburga to wyjątkowe wydarzenie, bo w 12 letniej historii klubu jeszcze nigdy nie udało im się sięgnąć po medal z najcenniejszego kruszca. Dotychczas aż cztery razy sięgali po wicemistrzostwo Niemiec - w 2004, 2007, 2009 i 2010 roku. Najpierw przegrali rywalizację z Flensburgiem a potem zawsze z THW Kiel.

HSV w środowy wieczór musiał zdobyć punkt przed własną publicznością z Gummersbach. I od początku grali bardzo zmotytowani i zaczęli dyktować warunki gry. W 18. minucie wygrywali już 13:7 i taką samą zaliczkę mieli do przerwy.

W drugiej połowie podopieczni Martina Schwalba kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie i zasłużenie wygrali. Dobrze w ich barwach zagrał Marcin Lijewski, który zdobył sześć bramek, jego brat Krzysztof trafił tylko raz.

- Ten mecz był znakomitym zwieńczeniem całego sezonu. Jestem dumny z mojego zespołu - powiedział Martin Schwalb, trener Hamburga.