F1. Włoskie media: W Ferrari brak pomysłów

Według włoskiego magazynu Autosprint główną przyczyną nienajlepszej postawy Ferrari w tym sezonie F1 jest brak kreatywności u inżynierów z Maranello. Zdaniem włoskich dziennikarzy team Stefano Domenicaliego ostatni raz przodował w ulepszaniu zespołu w 2008 roku.

Jedną z przyczyn nieszczęścia Ferrari jest podobno tunel aerodynamiczny z Maranello. Nie jest to jednak problem wyłącznie włoskiego teamu. - Problem nie wydaje się być endogamiczny. Dotyka wszystkie ekipy w stawce, odkąd zabroniono prywatnych testów w F1 - zauważyli dziennikarze Autosprint.

Zdaniem Włochów inne stajnie radzą sobie bardzo dobrze z obostrzeniami i wprowadzają wciąż ulepszenia, mające poprawić aerodynamikę. Za kryzys odpowiedzialni są niekreatywni inżynierowie.

- Kiedy po raz ostatni Ferrari przodowało w rozwoju samochodu? W 2008 roku, kiedy inżynierowie testowali otwór w nosie auta. Od tamtego czasu nikt nie próbował kopiować rozwiązań Ferrari

- To prawda, odległość między nami a Red Bullem w zeszłym roku była dużo mniejsza - skomentował dyrektor techniczny włoskiego teamu, Aldo Costa.

Heidfeld chce dogonić Ferrari ?

Więcej o: