Kolonia u bram

Tak na oficjalnej stronie mistrza Hiszpanii zaczyna się relacja z pierwszego meczu ćwierćfinałowego Ligi Mistrzów. Renovalia Ciudad Real Mariusza Jurkiewicza (2 bramki na koncie) zmiażdżył bowiem w pierwszym starciu w Niemczech SG Flensburg-Handevitt, zdobywając aż 14 bramek zaliczki.

"Niesamowite", "świetny wynik", "blisko doskonałości", "jak huragan" - to kolejne pochwały, które płyną pod adresem zwycięzców. Słynący ze świetnej obrony Hiszpanie pokazali w Niemczech wszystkie swoje atuty. Kierowana przez uznawanego za najlepszego defensora świata Francuza Didiera Dinarta "realna" obrona 4-2 lub 5-1 okazała się dla graczy Flensburga prawdziwym koszmarem. Gdy już próbowali oddać rzuty (najczęściej z nieprzygotowanych pozycji) na domiar złego bronił je świetnie dysponowany Arpad Sterbik. I wyprowadzał zabójcze kontry. Trener gospodarzy Lubomir Vranjes musiał wziąć czas po 12 minutach - już wtedy Ciudad Real wygrywał jednak 7:2. Napomnienia nic nie były w stanie zmienić. A gdy jeszcze pod koniec pierwszej części kontuzji nabawił się rozgrywając Lasse Boesen było jasne, że przewaga gości będzie tylko większa i większa. Sięgnęła w 50 min. piętnastu trafień (34:19). - Nigdy, przenigdy nie spodziewałem się takiego wyniku. Nie wyobrażałem sobie nawet, że taki mecz może nam się kiedykolwiek przydarzyć w naszej hali - przyznał po meczu cytowany przez eurohandball.com Vranjes. Co ciekawe oba zespoły spotkały się w fazie grupowej. Właśnie w Campus Halle Ciudad Real... przegrał jedyny mecz w eliminacjach 23:25. Rewanż w przyszłą niedzielę w Quijote Arena. Pozostałe pierwsze mecze 1/4 w sobotę i w niedzielę. Final Four w Lanxess Arena w Kolonii w ostatni weekend maja.

gad

SG Flensburg-Handevitt - Renovalia Ciudad Real 24:38 (8:19) SG Flensburg-Handevitt: Beutler, Rasmussen - Mogensen 6, Mocsai 5, Szilagyi 4, Fahlgren 3, Knudsen 2, Eggert 2, Svan Hansen 2, Karlsson, Heinl, Boesen.

Renovalia Ciudad Real: Sterbik, Hombrados - Lazarov 9 (3), Abalo 6, Aginagalde 4, Canellas 4 (2), Morros 4, Guardiola 3, Kallman 2, Entrerrios 2, Davis 2, Jurkiewicz 2, Shevelev, Dinart.

Więcej o: