F1. Renault szykuje pakiet zmian na GP Malezji

Dyrektor techniczny Lotus - Renault, James Alison po zaskakująco dobrym występie Witalija Pietrowa w inauguracji tegorocznego sezonu F1 (trzecie miejsce w GP Australii), powiedział, że zespół inżynierów na niedzielne GP, które odbędzie się w Malezji, szykuje pakiet zmian mający zapewnić kierowcom Renault lepsze o kilka dziesiątych sekundy osiągi. - Poprawimy nieco aerodynamikę bolidu - stwierdził Brytyjczyk

- To był naprawdę dobry występ w wykonaniu Witalija - ocenił występ rosyjskiego kierowcy w GP Australii Allison. - Potrzebujemy jednakże kilku ulepszeń, jeśli chcemy liczyć się w walce z najlepszymi - dodał szef techniczny Lotus - Renault.

- Zamierzamy wprowadzić klika ulepszeń przedniego i tylnego skrzydła, a także popracować nad dyfuzorem. Wprowadzone zmiany pozwolą nam zaoszczędzić nawet kilka dziesiątych sekundy już w Malezji - zapewnił Allison.

Witalij Pietrow, który w F1 debiutował w 2010 roku u boku Roberta Kubicy, w tegorocznym GP Australii zdobył pierwsze w swojej karierze miejsce na podium. Rosjanin zajął trzecie miejsce, za Sebastianem Vettelem z Red Bulla i Lewisem Hamitlonem z McLarena.

Kolejne GP odbędzie się w niedzielę w Malezji. Wyścig na torze Sepang rozpocznie się o godzinie 10:00. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo na Zczuba.pl

Podczas GP Malezji będzie ulewnie i gorąco: to wyścig nie dla leszczy!

Chcą być lepsi w kwalifikacjach - Ferrari