Rugby: Łatwe zwycięstwo Lechii Gdańsk z Juvenią

Liderująca Ekstralidze rugby R.C. Lechia Gdańsk nie zostawiła złudzeń krakowskiej Juvenii i łatwo zwyciężyła 37:7 (12:0). Gdańszczanie rozpoczęli spotkanie z dużym impetem i nawet chwilowa zadyszka na koniec pierwszej połowy nie zachwiała ich dominacji na murawie.

Stań się fanem Trójmiasto - Sport.pl na portalu Facebook

- Do Krakowa jedziemy po to, żeby wygrać i zdobyć punkt bonusowy. Zależy nam również na tym, żeby zrehabilitować się w oczach kibiców, oraz swoich własnych, za ubiegłotygodniowy mecz z Poznaniem - opisywał bojowe nastroje w przedmeczowym wywiadzie dla oficjalnej strony internetowej klubu trener gdańszczan Grzegorz Kacała.

Jak się okazało, nie były to słowa rzucane na wiatr. Rugbiści Lechii rozpoczęli spotkanie od huraganowych ataków, które przyniosły im prowadzenie 12:0 już po dziesięciu minutach meczu. Pod koniec pierwszej połowy do głosu doszli gospodarze, nie przełożyło się to jednak na zdobycz punktową.

Druga odsłona spotkania również należała do Lechii, która ostatecznie ograła Juvenię trzydziestoma punktami i umocniła się na czele Ekstraligi.

Punkty dla Lechii : Zajkowski 12, Doroszkiewicz 5, Płonka 5, Buchajło 5, Narwojsz 3. Punkty dla Juvenii : Wojciechowski 7 LECHIA : Odoliński, Janiec, Witoszyński, Doroszkiewicz, Kulakivskyi, Polianskyj, Płonka, Wojcieszak, Piszczek, Buchajło, Buczek, Wilczuk, Narwojsz, Zajkowski oraz Klusek, Zieliński, Wantoch - Rekowski, Hedesz, Martić, Kuźmiński, Lenartowicz.