F1. Hamilton: Red Bull to tylko firma od napojów

Kierowca McLarena Lewis Hamilton lekceważąco wypowiedział się na temat Red Bulla, najlepszego zespołu ubiegłego sezonu. - To tylko firma od napojów, która konkuruje z historią McLarena i Ferrari - stwierdził Hamilton.

Na kilka dni przed rozpoczęciem nowego sezonu (w niedzielę kierowcy będą ścigali się w Australii), Hamilton wyraził nadzieję, że Red Bull nie będzie kontynuował swojej dominacji na torach F1. - Jestem w 100% przekonany, że ani McLaren, ani Ferrari nie dopuszczą do tego. Oni [Red Bull] nie są tu tak długo jak nasze zespoły - powiedział były mistrz świata.

- Przez wiele lat to McLaren i Ferrari były na czele stawki, a teraz pojawił się nowy zespół i odebrał nam prymat. Jestem jednak szczerze przekonany, że oba wspomniane zespoły zrobią absolutnie wszystko, aby utrzymać się na samym szczycie - przyznał Hamilton.

- Red Bull będzie jeszcze bardziej niezawodny niż w zeszłym roku. Będą mieli dobre tempo, tak jak Ferrari. To będą z pewnością najtrudniejsze zespoły do pokonania - ocenił kierowca McLarena.

Hamilton wypowiedział się także na temat obecnego mistrza świata, kierowcy Red Bulla Sebastiana Vettela. - Drugi rok z rzędu to on ma prawdopodobnie najszybszy bolid. Niedorzecznie szybki, podobnie jak Fernando Alonso.

Frustracja mistrzów świata: nie mają na czym walczyć o tytuł!

 

Coraz większe poparcie dla sztucznego deszczu w F1>

Więcej o: