Euro 2012. Zamieszanie z biletami. Kiedy ruszy sprzedaż?

We wtorek od 16 kibice mają rozpocząć zapisywanie się na kupno biletów na Euro 2012. Parę godzin przed 'godziną zero' nie sposób dokonać jakiejkolwiek operacji na specjalnym portalu internetowym na stronie UEFA.

Ile zapłacisz za bilety, jeśli je wylosujesz?

Od godziny 16 chętni będą mogli składać zamówienia na bilety na Euro 2012. By to zrobić, wcześniej muszą się zarejestrować.

Sprawdziliśmy. Strona UEFA działa bez zastrzeżeń, problemy zaczynają się, gdy chcemy przejść do serwisu umożliwiającego rejestrację w systemie dystrybucji biletów na Euro 2012.

Gdy chcieliśmy założyć sobie konto, czekaliśmy półtorej godziny, zanim załadował się formularz. Po północy dało się na utworzone konto zalogować, ale trwało to kolejne pół godziny.

"W tej chwili zbyt wiele osób próbuje wejść na portal biletowy UEFA EURO 2012" głosi komunikat wyświetlający się na stronie. Poniżej pasek ładowania, wypełniający się w bardzo wolnym tempie.

Bez rejestracji nie można wypełnić Formularzu Biletowego.

Problem jest

- Strona zrobiła nam psikusa - potwierdził w rozmowie ze stacją TVN rzecznik prasowy Euro 2012 Polska Juliusz Głuski. - To jakieś lekkie zapychanie systemu. To nie nasza wina. Serwery są w Szwajcarii. Po prostu są przeciążone. Można to zrozumieć, jest duże zainteresowanie - tłumaczył awarię.

Wcześniej media informowały, że zapisy na sprzedaż rozpoczną się 1 marca tuż po północy.

"Jest prawie 3 w nocy, a na paru większych portalach pisali że od północy 1 marca będzie można aplikować o bilety a tu ni u u ... coś w kulki lecą uefa.com też podaje szczątkowe info na temat kupna biletów ..Wstyd i hańba" - napisał jeden z zawiedzionych internautów.

Problemu nie ma

"Możesz poczekać, ale nie musisz" - czytamy w komunikacie na stronie UEFA. "Bilety nie będą przydzielane na zasadzie 'kto pierwszy ten lepszy" - podkreślają organizatorzy.

Wszystko okaże się o 16

Oficjalny start internetowych zapisów na sprzedaż biletów rozpocznie się we wtorek od godziny 16. Wówczas w Centrum Nauki Kopernik rozpocznie się konferencja prasowa na ten temat z udziałem Michela Platiniego i Grzegorza Laty.

Bilety na Euro 2012 krok po kroku - FAQ Sport.pl ?

Więcej o: