F1. Alonso miał namawiać menadżera do sabotażu

Do brytyjskich księgarń trafiła nowa biografia szefa FOA autorstwa Toma Bowersa. Na kartach ?Żaden anioł: Sekretne życie Berniego Ecclesotne'a.?, autor opisuje konflikt między Fernando Alonso a Lewisem Hamiltonem. Ponoć ten pierwszy w 2007 roku przed GP Węgier miał namawiać ówczesnego menadżera McLarena, Rona Dennisa, aby po jego interwencji w boksie, w bolidzie Brytyjczyka zabrakło benzyny na torze.

W 2007 roku, kiedy obaj panowie jeździli w barwach McLarena, bezustannie kłócili się ze sobą zarówno na torze, jak i poza nim. Jedna ze sprzeczek doprowadziła do tego, że Fernando Alonso decyzją FIA został pozbawiony pole position przed GP Węgier, ponieważ zablokował kolegę z teamu w boksie.

Nowowydana książka ujawnia szczegóły konfliktu. Według autora, Toma Bowersa Hiszpan przed wyścigiem, w ramach rewanżu za odebranie pierwszego miejsca startowego, miał poprosić Rona Dennisa, żeby w bolidzie Hamiltona zabrakło w trakcie wyścigu paliwa.

Co więcej Alosno miał grozić szefom McLarena, że jeśli nie zaczną go traktować jako pierwszego kierowcę teamu, to podzieli się z FIA informacjami obciążającymi brytyjski zespół.

Tegoroczny sezon F1 rozpocznie się 25 marca GP Australii. W tym roku wyścig o GP Bahraju został odwołany z powodu zamieszek w tym kraju.

Boullier zachwycony Nickiem Heidfeldem

Więcej o: