Chorwat Luka Vucko podpisze kontrakt z Lechią

Chorwacki środkowy obrońca Luka Vucko będzie nowym zawodnikiem Lechii Gdańsk. Jego pozyskanie jest tym ważniejsze, ze do końca sezonu nie zagra kontuzjowany Sergejs Kożans. Testów nie przeszedł Macedończyk Goran Bogdanović.

Vucko uzgodnił już wszystkie warunki kontraktu z Lechią, od podpisania umowy dzieli go już tylko zaliczenie testów medycznych. - Zawodnik wraca z nami do Polski, w piątek i sobotę przejdzie testy medyczne w Poznaniu, jeśli wszystko będzie w porządku zostanie naszym zawodnikiem - mówi trener Lechii Tomasz Kafarski. Chorwat ma 27 lat, mierzy aż 197 cm wzrostu, a w ubiegłym roku zadebiutował w reprezentacji swojego kraju. Ostatnie 2,5 roku spędził w klubie tureckiej ekstraklasy Eskisehirspor. Rozegrał w nim 47 meczów ligowych, ale w rundzie jesiennej obecnego sezonu był rezerwowym (5 meczów) i klub nie przedłużył z nim upływającej z końcem grudnia umowy.

Piłkarzem Lechii nie będzie drugi z testowanych stoperów Macedończyk Goran Bogdanović. - To ciekawy zawodnik, ale na chwilę obecną lepszy jest Vucko więc z Macedończyka na razie rezygnujemy - podkreśla szkoleniowiec. Tym samym wobec kontuzji Kożansa, który z powodu kontuzji nie zagra do końca sezonu, trener Kafarski w rundzie wiosennej będzie miał do dyspozycji tylko trzech klasycznych stoperów - Vucko, Krzysztofa Bąka i Rafała Janickiego. Czy to nie za mało? - Czasami i sześciu mogłoby nie wystarczyć. Myślę, że sobie poradzimy oby tylko ominęły nas dalsze kontuzje. Zresztą nie jest powiedziane, że to koniec naszych zimowych transferów - podkreśla Kafarski.

Ekipa biało-zielonych ze zgrupowania w Turcji do Gdańska wraca w piątek. Po wolnym weekendzie treningi wznowi w poniedziałek. Wśród zawodników będzie Kamil Poźniak, wciąż piłkarz GKS Bełchatów. - W rozmowach z Bełchatowem jest postęp, ale porozumienia jeszcze nie ma - podkreśla dyrektor Lechii Błażej Jenek.