Mariusz Pudzianowski będzie walczył w Ergo Arenie

Fanów sportów walki czeka w maju nie lada atrakcja. Na gali KSW, która po raz pierwszy zawita do Trójmiasta, zobaczymy m.in. Mariusza Pudzianowskiego.

Jak informuje serwis mmarocks.pl, nie wiadomo jeszcze kto będzie przeciwnikiem byłego strongmana. Na pewno zostanie nim ktoś uznany w świecie mieszanych sztuk walki. O zamiarze organizacji gali serwis poinformował w piątek rano cytując Martina Lewandowskiego, współwłaściciela KSW, największej polskiej federacji MMA.

Tłumy do Ergo Areny przyciągnie Pudzianowski, który ma być gwiazdą wieczoru. Jego walki w formule MMA nieustannie elektryzują polską publiczność. Od jesiennej wiktorii nad amerykańskim gigantem, Erikiem "Butterbeanem" Eshem, próżno jednak szukać konkretnych informacji z obozu byłego siłacza. Zawodnik intensywnie trenuje ze swoim zespołem, aby przed trójmiejską publicznością podtrzymać dobrą passę.

Federacja KSW zamierza zorganizować w tym roku aż trzy gale. Najbliższa z nich - KSW XV - odbędzie się 19 marca na warszawskim Torwarze. W walce wieczoru zobaczymy Mameda Khalidova (21-4-2) i Matta Lindlanda (22-8). Obecność polskiego Czeczena na marcowej gali nie wyklucza jednak jego udziału w tej w Ergo Arenie. Ta bowiem zapowiadana jest na ostatni weekend maja. Khalidov miałby więc czas na regenerację sił przed kolejnym wyzwaniem.

Zobacz, jak walczy Mariusz Pudzianowski

 
Czy wybierzesz się do Ergo Areny na walkę Pudziana?